Obóz jako pierwszy krok do wspinaczki

Wspinaczka należy do sportów ekstremalnych. Mimo dużego ryzyka, które niesie za sobą jego uprawianie z roku na rok obserwuje się coraz większe zainteresowanie mężczyzn i kobiet. Można go uprawiać zarówno na świeżym powietrzu jak i w specjalnie przystosowanej do tego hali.

Dlaczego warto zapisać się na obóz?

obóz wspinaczkowyKażda aktywność fizyczna wpływa korzystnie na nasz organizm. Uprawiając sport dotleniamy go, poprawiamy swoją odporność, a także wspomagamy pracę płuc i serca. Nie ważne czy robimy to w pomieszczeniu czy na świeżym powietrzu. Rezultaty są takie same. Wspinaczka sprawi, że poprawimy swoje samopoczucie, zyskamy więcej energii i siły oraz pozytywniej spojrzymy na życie. Obóz wspinaczkowy pozwoli nam pogłębić wiedzę przy pomocy doświadczonego instruktora. Zazwyczaj trwa on kilka dni. Od osoby kompetentnej uzyskamy wskazówki, które pomogą nam w dalszym rozwoju w tym sporcie, w zależności co chcemy osiągnąć. Czy chcemy uprawiać go dla swojej własnej przyjemności w zaciszu klubu, czy też pragniemy czegoś co bardziej podniesie nam naszą adrenalinę? Na takim obozie spotkamy również inne osoby, które już od dłuższego czasu lub też całkiem niedawno zaczęły się interesować wspinaczką. Jak każdy sport jednoczy on ludzi o wspólnych zainteresowaniach. Z takiego obozu możemy wrócić z nowymi znajomościami. Jeżeli chcesz się dobrze wspinać musisz ćwiczyć systematycznie. Wspinanie uczy zachowania samodyscypliny, wytrwałości oraz pokory.

Wspinanie jest dla każdego i może go uprawiać osoba w każdym wieku. Nie ważna jest również twoja kondycja. Podbudujesz ją podczas ćwiczeń. Po pokonaniu trasy czy to na ściance, czy też w wysokich górach poczujemy niesamowitą satysfakcję i radość. Obóz wspinaczkowy to najlepsze rozwiązanie dla początkujących, którzy dopiero chcą zagłębić się w tajniki wspinania.