Obliczanie zdolności kredytowej

Bez względu na to czy staramy się o długo czy krótkoterminowe kredyty bank zawsze musi sprawdzić naszą wiarygodność. I chociaż teraz formalności są bardzo uproszczone i taki na przykład kredyt na oświadczenie można już otrzymać w kilka minut, to i tak zanim podpiszemy umowę i zanim dostaniemy pozytywną decyzję kredytową bank będzie wyliczał naszą zdolność. Na tej podstawie przedstawi nam konkretną ofertę i zaproponuje odpowiednią sumę i stosowaną liczbę rat.

Zdolność kredytowa definiuje jak tani kredyt możemy dostać

 

Jeśli interesuje nas jakiś tani kredyt, to im mniej rat tym lepiej. Niemniej jednak, nie zawsze mała liczba rat pozytywnie wpłynie na naszą zdolność finansową, a co za tym idzie możemy otrzymać odmowę podpisania umowy kredytowej. Jeśli chcemy sobie wyliczyć zdolność kredytową i jeśli zależy nam na jej zwiększeniu, to przede wszystkim powinniśmy pospłacać wszystkie mniejsze zobowiązania takie jak kredyty ratalne, gotówkowe, debety i limity na kartach kredytowych. Jeżeli nie możemy tego zrobić, to niekiedy dobrym wyjściem na zwiększenie zdolności będzie kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu, że zamienimy mniejsze kredyty na jeden duży, to automatycznie zmniejszy się nasza miesięczna rata, a co za tym idzie zwiększy się zdolność kredytową.

Jeżeli nie potrafimy wyliczyć swojej zdolności, to możemy udać się do biura pośrednictwa kredytowego lub bezpośrednio do doradcy. Taka wykształcona osoba nie dość, że wyliczy nam zdolność, to jeszcze znajdzie nam tani kredyt, i do tego podpowie nam jak poprawić naszą sytuację, żeby stać się bardziej wiarygodnym dla banku.

Dodaj komentarz