Nowoczesne świetlówki dla firm

 

Tradycyjne lampy świetlówkowe posiadają bardzo wiele wad. Szkodzą one również naszemu zdrowiu. Lampy świetlówkowe fluorescencyjne wytwarzają bowiem efekt stroboskopowy czyli zaczynają mrugać o określonej częstotliwości. Powoduje to zmęczenie naszych oczu oraz niszczenie siatkówki z racji silnego promieniowania ultrafioletowego.

Wydajne oświetlenie w firmach

świetlówka liniowaOprócz wspomnianych negatywnych czynników emitowanych przez lampy fluorescencyjne dochodzi jeszcze obecność w nich rtęci. O jej szkodliwości dla naszego zdrowia nie trzeba się rozpisywać ponieważ jest to kwestia oczywista. Lampy te słyną również z tego, że pobierają znaczną ilość energii elektrycznej. W związku z wymienionymi wadami tego rodzaju oświetlenia coraz częściej powstają rozwiązania bardziej ekologiczne i bardziej energooszczędne. Świetlówka liniowa LED sukcesywnie wypiera z rynku rozwiązania klasyczne. Bardzo dużym plusem stojącym po stronie świetlówek ledowych jest to, że słyną z dużej żywotności. Dodatkowo nie generują szkodliwego promieniowania ultrafioletowego ani nie wytwarzają efektu stroboskopowego. Według najnowszych badań wymiana wszystkich lamp świetlówkowych jakie mamy w domu spowoduje zmniejszenie rachunków za prąd nawet o połowę. Trzeba zaznaczyć, że lampy świetlówkowe oparte o technologię ledową są droższe od ich odpowiedników fluorescencyjnych. Niemniej jednak inwestycja w takie żarówki bardzo szybko nam się zwróci co zauważymy już na pierwszej fakturze za energię elektryczną.

Ogólnie rzecz biorąc popularność lamp świetlówkowych można zauważyć w przedsiębiorstwach. Montowane są tam bardzo często ponieważ generują stosunkowo małe koszty. Ich obecność jest również dość często zauważalna w dużych supermarketach oraz w magazynach. Niektórzy montują je również w warsztatach.