Nowoczesne piece do montażu w domu

Większość domów na wsi ogrzewanych jest przy użyciu pieca. Są one jednym z najbardziej powszechnych systemów grzewczych dostępnych na naszym rynku. Niestety większość z nich emituje poprzez spalanie węgla, koksu, czy innych paliw szkodliwy dwutlenek węgla. Z tego też powodu nie są one obecnie stosowane w nowo budowanych domach.

Czy piec na pellet jest ekologiczny?

piece na pelletW nowocześnie ogrzewanych domach na ogół zakłada się ogrzewanie gazowe lub montuje piece, w których wykorzystuje się paliwa bardziej przyjazne dla środowiska. Przykładem takiego paliwa jest pellet. Produkt ten jest powszechnie wykorzystywany w Europie Zachodniej. Dzięki rozwojowi technologii i większej świadomości Polaków piece na pellet coraz częściej używane są przez polskie gospodarstwa domowe. Pellet jest produktem pochodzenia naturalnego. uzyskuje się go materiałów pochodzenia drzewnego. Produkcja pelletu polega na dokładnym wysuszeniu materiału drzewnego i jego sprasowaniu w nieduże paczki. Dzięki nowoczesnym technologiom pellet jest w stanie w ekonomiczny sposób ogrzać cały dom. Z tego też powodu jest on lepszym rozwiązaniem niż zwykłe drewno, czy też węgiel. Jednocześnie nie powoduje on w zasadzie produkcji szkodliwych gazów cieplarniach. W związku z tym posiadając piec na pellet możemy mieć pewność, że nasze gospodarstwo domowe nie przyczynia się do produkcji szkodliwego smogu, a co za tym idzie nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska.

Biorąc pod uwagę wydajność tego rodzaju paliwa jest ona duży. Koszt zakupu pelletu jest porównywalny z kosztem zakupu węgla. Ponadto pellet mamy zapakowany w wodoszczelne opakowania. Z tego też powodu nie ma ryzyka, że otrzymamy go w formie zbyt wilgotnej lub mokrej. Tego samego nie można niestety powiedzieć o węglu.