aplikacje

Co nastolatki ciągle robią w telefonach?

Mój tata zawsze zadaje mi pytanie: Co Ty ciągle robisz w tym telefonie? Chyba jest to jedno z najbardziej irytujących pytań jakie przychodzi mi słyszeć. Zazwyczaj nie odpowiadam lub staram się to ignorować. Pomiędzy nami a naszymi rodzicami, jest różnica pokoleniowa. Szczególnie jest widoczna ona obecnie.

Aplikacje – jakie dla nastolatków?

aplikacjeDzieci w wieku 20 lat i dwa razy starsi rodzice, to ogromna przepaść. Nie dlatego, że to spora liczba lat. Tutaj chodzi raczej o postęp technologiczny. Za czasów mojego taty posługiwano się tylko telefonami domowymi. W sumie nawet tego za bardzo nie doświadczył. Rozmowy były drogie i dziadkowie nie pozwalali mu bezkarnie dzwonić całymi dniami. Musiał więc tak jak i inne dzieci, po prostu maszerować przez wieś i bawić się z przyjaciółmi. Oczywiście w żaden sposób go to nie skrzywdziło. Takie były czasy i mój tata bardzo je kochał. Nie rozumie więc teraz czemu po prostu z kimś się nie spotkam, tylko pisze do niego SMS. Denerwuje go to niezmiernie, ta nowa technologia. Uważa, że zanikają przez to relacje międzyludzkie i poniekąd ma on w tym racje. Jednak po to weszło projektowanie aplikacji mobilnych, byśmy my obecnie mieli łatwiej. Takie aplikacje mobilne dla firm, dla rodzin czy dla określonych grup wiekowych, to spora dawka rozrywki.

Myślę ,że tworzenie aplikacji mobilnych dla starszych ludzi nigdy nie będzie do końca zrozumiałe. Ja rozumiem czasy mojego taty i to, że wówczas realne znajomości były najważniejsze. Dziś jednak czasy się zmieniają i nasi rodzice powinni to uszanować.

Więcej w temacie można znaleźć na http://www.yarmobile.com