Najtrwalsze meble szkolne

  • by

Wszyscy wiemy, jakie warunki panują w szkole. Zawsze zdarzy się uczeń, który za punkt honoru weźmie sobie popisanie każdej ławki, przy której siedzi i każdego krzesła naprzeciw niego. Niestety takich uczniów jest zazwyczaj więcej niż kilku. Dlatego meble szkolne, w które wyposaża się klasy, muszą być nie tylko funkcjonalne i dopasowane do wzrostu uczniów, ale muszą być również bardzo wytrzymałe.

Więcej o meblach szkolnych

meble szkolneJak już wspomniano, dzieci są różne i niestety ławki i inne meble szkolne zwykle są w opłakanym stanie. Żadnej szkoły nie stać na wymienianie wszystkich ławek co roku, więc dzieci, które przychodzą do szkoły, zazwyczaj muszą siedzieć przy tych niebędących w zbyt dobrym stanie. Oczywiście wiemy, że nie da się zaradzić dewastacji mebli, dzieci nudząc się na lekcjach zawsze pisały po ławkach i zawsze to robić będą. Nauczyciel, który musi prowadzić lekcję, nie może pilnować na raz trzydziestu uczniów. Po fakcie zwykle nie da się udowodnić, że to akurat dany uczeń popisał ławkę czy uszkodził ją w jakiś inny sposób. Czy istnieje więc jakieś rozwiązanie, by meble pozostały w dobrym stanie przez jak najdłuższy czas? Otóż jedyne co możemy zrobić to wybór najtrwalszych mebli szkolnych, które przetrwają nawet dźganie cyrklem. Warto również pomyśleć o specjalnych nakładkach na blaty, które później możemy wymienić. Tego typu rozwiązanie możemy również wykorzystać w domu na biurku dziecka.

Upilnowanie dzieci w domu czy to w szkole jest niewykonalne. Można uczyć dzieci, że nie można niszczyć ani swoich rzeczy, ani tym bardziej cudzych, jednak efekt może być różny. Większość dzieci powinna jednak zrozumieć, że meble szkolne ich ławka nie są wyłącznie ich, ale należą do szkoły i korzystają lub będą korzystać z nich inne dzieci.