Kto może być detektywem?

Nie każdy może podjąć się dość skomplikowanego zawodu, jakim jest detektyw. Na pewno trzeba mieć do tego specjalne predyspozycje. Wśród nich jest na pewno analityczny umysł. To, że się znajdzie jakąś informację, jeszcze niczego nie rozwiązuje.

Jaka osobowość nadaje się na zostanie detektywem?

detektywDopiero, kiedy jest się w stanie połączyć różne elementy razem, można mówić o tym, że działanie dało jakiś efekt. Dopiero wtedy można dojść do jakiegoś rozwiązania. Detektywem więc nie może być każdy. Poza tym usługi detektywistyczne to wyzwanie i odpowiedzialność. Dlatego też niezależnie od tego czy pracę wykonuje Detektyw-śląsk, czy detektyw z innego rejonu Polski albo zagranicy, musi on posiadać uprawnienia. Nie każdy zaś może je zdobyć. Trzeba mieć na pewno ukończone dwadzieścia jeden lat. Nie można być karanym. Dobrze jest też wtedy, kiedy osoba ubiegająca się o bycie detektywem była wcześniej w jakichś służbach mundurowych. Po prostu ma wtedy kontakty i przydatne doświadczenie. Nie jest to jednak konieczne. Na pewno jednak osoba zwolniona dyscyplinarnie ze służby mundurowej nie może zostać detektywem. Nie ma co o tym marzyć. Zawsze potrzebna jest do uzyskania uprawnień opinia komendanta posterunku policji. Jest jeszcze kilka innych uwarunkowań, żeby zostać detektywem. W każdym razie wiadomo, że nie jest to takie proste. Sama praca też do łatwych nie należy i od początku trzeba sobie zdawać z tego sprawę.

Najlepiej, kiedy przyszły detektyw ma jakieś pojęcie o tym zawodzie zanim zacznie pracować. To znacznie zwiększa jego szanse na to, że będzie go dobrze wykonywał.