Moja własna firma: meble z palet i skrzynek

 

Od zawsze lubiłam zajmować się naprawianiem i przerabianiem starych przedmiotów. Kiedy byłam nastolatką i chciałam nowe meble do pokoju, a rodziców nie było na nie stać, skorzystałam ze starych mebli po prababci, odnowiłam je i unowocześniłam.

Moje początki w tworzeniu mebli ze skrzynek i palet

meble z palet dla lokaliWtedy nauczyłam się bardzo dużo o korzystaniu ze szlifierki, papieru ściernego, farb, lakierów i pokostu. Takie proste rzeczy jak zmiana gałek mebli, dodanie uchwytów czy najprostsze techniki decoupage pozwoliły mi mieć unikalne meble, których potem zazdrościły mi koleżanki. Po latach urządzając nowe mieszkanie pomyślałam, że mogę znów zrobić coś swojego i tym sposobem po znajomości załatwiłam sobie kilkanaście drewnianych skrzynek i drewniane palety. Z pomocą męża, koleżanki, piły, szlifierki, farb i paru innych rzeczy zrobiłam wygodną sofę, stolik kawowy, łóżko, szafki nocne, regał i półki. Znajomi i rodzina byli zachwyceni moją pomysłowością i kilka osób poprosiło, żebym im też coś takiego zrobiła. Wtedy pomyślałam, że czemu nie? Bawiłam się świetnie przy pracy i miałam z niej ogromną satysfakcję, a koszt był o wiele niższy, niż gdybym chciała kupić podobnej jakości meble w jakimś sklepie. O ile jakiekolwiek odpowiednie bym znalazła. Wtedy uznałam, że jest to całkiem niezły pomysł na życie i postanowiła, że założę swoją działalność i będę robić takie meble na zamówienie. Skrzynki czy palety są łatwo dostępne, najpierw kupowałam używane, a teraz, kiedy moja firma ma już większe obroty, skontaktowałam się z producentami, żeby korzystać z materiałów lepszej jakości.

Zaczynałam od pracy w przydomowym warsztacie i garażu, a teraz zatrudniam jeszcze dwie osoby i przeniosłam się z tym do wynajętego lokalu, żeby zmieścić się ze wszystkimi materiałami, sprzętami i gotowymi meblami. Mam też własne malutkie biuro i stronę internetową, dzięki której trafiło do mnie już wiele osób.

Zapisz

Sprawdź http://meblezpalet.eu ofertę