Modne cegły naścienne

Cegła jest świetnym materiałem budowlanym. Może być stosowana zarówno na ścianę wewnętrzną jak i zewnętrzną. Bez względu na to gdzie się znajduje wygląda przepięknie. Ze względu na ich popularność w ostatnim czasie mamy ogromny wybór cegieł ściennych. 

Rodzaje i ceny cegieł naściennych

cegła na ścianęCegła jest jedną z ciekawszych dekoracji wnętrz. Dobrze dobrana stanie się idealnym przepisem na aranżację zarówno wnętrz, jak i lokali. Najmodniejsze i najczęściej zakupywane cegły to te w stylu retro, postarzane i białe. Nieregularne kształty cegieł nadadzą wnętrzu surowy charakter oraz ciekawy wygląd. Pamiętajmy jednak, że nie każdy kolor, rodzaj czy kształt cegły będzie pasował do naszego pomieszczenia. Przed zakupem trzeba zatem dokonać wnikliwej analizy. Jeżeli nie chcemy zwracać dużej uwagi na ścianę z cegły warto zakupić tą, która jest jaśniejsza. W przypadku gdy chcemy optycznie zmniejszyć pokój i sprawić aby był przytulniejszy, czerwona cegła wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Bardzo ciekawą kompozycję stanowi, także bezpośrednie połączenie cegły postarzanej z klasycznymi białymi ścianami. Cegła na ścianę jest zatem świetnym wyborem dla osób znudzonych wyglądem swojego pomieszczenia. Ceny tego materiału wahają się od 30 zł do 200 zł za jedno opakowanie. Alternatywą dla cegieł ściennych są fototapety i panele imitujące wyglądem cegłę. Zamienniki te są coraz częściej stosowane, ponieważ są o wiele tańszym rozwiązaniem, jednak pamiętajmy, że nigdy nie zastąpią one prawdziwej cegły.

W mojej opinii cegły na ścianę są świetnym rozwiązaniem, aby urozmaicić wygląd pokoju i bez wątpienia przypadną do gustu nawet największym snobom. Mają swój wyjątkowy urok, którego nie odtworzy nawet najlepszy zamiennik. Zakupiona staje się świetną ozdobą na lata.