Meble fornirowane, czyli naturalna okleina

Kuchnia to serce naszego domu, to w niej spędzamy dużo czasu przygotowując potrawy dla naszych najbliższych. Warto jest już na etapie projektu zastanowić się nad tym, jak chcemy, aby kuchnia wyglądała, jak dużo czasu będziemy w niej spędzać.

Fornir- nowy trend w meblarstwie

meble kuchenne w okleinie naturalnej łódźElementem, który tworzy klimat kuchni, a także determinuje to, czy kuchnia jest funkcjonalna czy też nie, są meble kuchenne. Możliwości jest wiele, meble tworzone są z różnych materiałów, które dają różny efekt. Możemy wybierać w szerokim wachlarzu faktur, kolorów i wykończeń. Dziś kilka słów o pomyśle na meble kuchenne w okleinie naturalnej łódź. Naturalna okleina to inaczej fornir. Meble fornirowane uznawane są za ekskluzywne i nowoczesne. Okleina to cienki plaster drewna, który przeklejany jest do frontów mebli. Jest to dość nowy trend. Nie ma wątpliwości, że meble oklejone drewnem wyglądają elegancko i nietuzinkowo. Plaster drewna może mieć różną grubość, która wacha się między 0.5mm, a 2mm. Okleina naturalna zachowuje właściwości drewna, więc śmiało możemy stwierdzić, że jest trwała i może służyć nam na lata. Tak jak i drewno, fornir ma różne kolory, i tak jak drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Ogromną zaletą mebli fornirowch jest ich cena, która jest znacznie niższa od mebli wykonany całkowicie z drewna. Decydując w sklepie o kolorze okleiny warto zapytać sprzedawcę, czy próbki są świeże, ponieważ wraz z upływem czasu, kolor okleiny może delikatnie ulegać zmianie.

Meble fornirowane to naprawdę dobra decyzja. Meble oklejone fornirem wyglądają bardzo ładnie, szlachetnie i jednocześnie nowocześnie i oryginalnie. Oczywiście należy o nie odpowiednio dbać, tak aby utrzymać je w jak najlepszej formie przez długi czas. W razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się ze sprzedawcą, który chętnie udzieli wszystkich informacji.