Materace dla psów

Pies, który większość życia spędza obok domu, najczęściej śpi w budzie, a ten, który został wychowany w domu, śpi abo na legowisku, albo na kanapie. Nieważne gdzie śpi nasz pupil, ale ważne na czym, bo musi mu być wygodnie.

Na jakim materacu może spać pies?

materac dla psaNajczęściej o te domowe pieski bardziej dbamy i mogą bezkarnie wkraczać na nasze łózka, kanapy i fotele. Jednak jeżeli nie chcemy, aby nasz czworonożny przyjaciel do końca życia spał z nami w łóżku, to dobrze jest go od samego początku uczyć gdzie jest jego miejsce do spania. Jeżeli już znajdziemy dla niego odpowiednie miejsce, to czas na materac dla psa. Może być wysoki, niski, bardziej miękki, lub mniej, ale ważne żeby jakiś był. Najczęściej w sklepach zoologicznych znajdziemy legowiska dla psów małych i dużych, wykonane z pianki, lub gąbki. Oczywiście możemy kupić dla psa zwykły materac odpowiedniej wielkości, na którym będzie on spał, ale ważne żeby nie był sprężynowy, gdyż niektóre psy lubią gryźć materac. Najlepsze są z termoelastycznej pianki, które doskonale izoluje od zimnego podłoża i zapewnia odpowiednią miękkość. Zwierzęta tak samo jak ludzie lubią spać na miękkim podłożu, więc nic dziwnego, że jak pies nie ma swojego posłania, to często wskakuje na łóżko właściciela. W sklepach zoologicznych dostaniemy materace dla psów o różnej wielkości i formie. Najczęściej wyglądają jak pontony z podwyższonymi brzegami, pokryte przyjemnym w dotyku bawełnianym pokrowcem. Możemy go położyć na podłodze, albo na kanapie, jeżeli śpi na nim mały piesek.

Psom wiele do szczęścia nie potrzeba, ale jednak warto zadbać o podłoże do spania. Czasem wystarczy gruby koc, ale dla większych psów leszy będzie materac w rozmiarze pozwalającym się mu zmieścić. Im grubszy będzie tym lepiej.