Lekcje ze szkoleniowymi tablicami interaktywnymi esprit

Szkoła niezmiennie kojarzy nam się z ławką i tablicą. Tylko w wyjątkowych sytuacjach życiowych niektórzy z nas być może korzystali z indywidualnego toku nauczania i pobierali lekcje w domu. Większość jednak uczęszczała do szkół, gdzie zawsze spotkała nauczycieli, szkolną ławę, dziennik i tablicę z kredą. Okazuje się jednak, że i ta utarta od wielu lat tradycja zaczyna ewoluować…

Możliwości edukacyjne ze szkoleniowymi tablicami interaktywnymi esprit

szkoleniowe tablice interaktywne espritSzkolnictwo postanowiło w ostatnich latach zaczerpnąć z rozwoju technologii. W przedszkolach zaczęły pojawiać się zabawki edukacyjne, w szkołach elektroniczne dzienniki. Na rynku pojawiły się marki produkujące tablice interaktywne. Powoli zapominamy o gąbce i kredzie. Szkoleniowe tablice interaktywne esprit pozwalają nauczycielom w wielu polskich szkołach urozmaicić dzieciom zajęcia lekcyjne i pokazać im zdecydowanie więcej niż mieliby to uczynić, nie korzystając z nowoczesnych rozwiązań. Film na lekcji, zerknięcie do internetowego słownika poprawnej polszczyzny, wykonanie zadania za pomocą wyłącznie dłoni to już nie taka wyimaginowana przyszłość, a rzeczywistość, w jakiej uczą się nasze dzieci. Tablice interaktywne pozwalają pokazać im temat w ciekawszy sposób, dopowiedzieć wiele ciekawostek, pokazać coś w formie graficznej, dzięki czemu szybciej przyswoją informacje. Można przygotować lekcję w formie prezentacji na przykład z zaprezentowaniem dzieł sztuki czy fragmentów muzycznych. Pozwala to też pokazać dzieciom, jak w dobry dla siebie sposób wykorzystać Internet, laptopy, tablety czy telefony. Tablice nie są jeszcze codziennością, ale w większości szkół znajdziemy choćby jeden egzemplarz.

Dzięki wykorzystaniu technologii w szkołach możemy pójść równo z możliwościami obecnego świata. Dzieci nie będą już postrzegały szkoły jako nieprzydatnego, nudnego budynku, w którym spędzają godziny na ślęczeniu przy książkach. Może nauczą się też korzystać z dobrodziejstw technologicznych dla swojej korzyści.