Legalne produkty konopne

  • by

 

Konopie indyjskie znane również jako marihuana są w Polsce zakazane i można je stosować jedynie w celach leczniczych czy badawczych. Niemniej jednak nie jest to jedyna odmiana konopii, która posiada ciekawe właściwości prozdrowotne. Przykładem innej odmiany na jaką zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest konopia przemysłowa określana również niekiedy jako konopie siewne.

Susz z konopii siewnych

legalny susz konopnyNa chwilę obecną za posiadanie narkotyków do jakich zaliczana jest marihuana grożą nam dość poważne konsekwencje. Jednak jeśli zależy nam na prozdrowotnych właściwościach konopii to z powodzeniem możemy stosować legalny susz konopny pochodzący z konopii przemysłowych. Różnica w zasadzie w głównej mierze polega na tym, że w marihuanie czyli konopiach indyjskich znajduje się składnik określany jako THC. Jest to związek organiczny, który wpływa na postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości. Właśnie ze względu na ten składnik konopie indyjskie są zakazane w naszym kraju. W konopiach przemysłowych nie znajdziemy THC i jest on zastąpiony drogocennym CBD. Skrót ten pochodzi o kanabidioli zawartych w wiechach konopii siewnych. To właśnie z wiechów wytwarza się bardzo ceniony w świecie medycyny naturalnej olejek CBD. Legalny susz konopny pochodzący ze wspomnianej odmiany jest również w stanie pomagać nam w leczeniu najróżniejszych schorzeń. Przede wszystkim chodzi tutaj o choroby układu nerwowego.

Stosowanie produktów konopnych może również w bardzo dużym stopniu wpływać na nasz układ odpornościowy. Korzystanie z takich preparatów jest zalecane również osobom zdrowym. Dzięki temu możemy zapobiegać powstawaniu najróżniejszych schorzeń. Ze statystyk wynika, że produkty konopne doskonale poprawiają naszą pamięć, polepszają koncentrację oraz uspokajają.