Leczenie z uzależnienia

Spożywanie alkoholu w nadmiarze prowadzi do poważnych chorób i uzależnienia. Najlepiej o tym wiedzą rodziny alkoholików, którzy od wielu lat żyją z taką osobą pod jednym dachem. Większość alkoholików kończy w szpitalu, na ulicy, lub na cmentarzu, a mało który leczy tą chorobę. 

Czy można się wyleczyć z uzależnienia?   

leczenie uzależnień od alkoholuAlkohol w nadmiarze jest silną trucizną dla naszego organizmu, która wyniszcza wątrobę, serce, czy mózg. Choroba zaczyna się od jednego piwa raz w tygodniu, potem jedno codziennie, aż sięgamy po mocniejsze trunki. Osoba uzależniona nie potrafi sobie odmówić choć jednego kieliszka, bo w jej poczuciu nigdy nie jest pijana. Leczenie uzależnień od alkoholu jest długotrwałą terapią, która nie zawsze przynosi skutki, gdyż to sam alkoholik musi mieć silną wolę i chcieć zerwać z nałogiem. Pokusa napicia się towarzyszy takiej osobie do końca życia, dlatego tak ważne jest wsparcie najbliższych. Uzależnienie jest problemem psychicznym, z którym są związane objawy fizyczne. Alkoholicy często po wielu latach picia idą na leczenie, bo już wszystko w życiu stracili i zostali sami. Na terapię dla osób uzależnionych przychodzą także rodziny alkoholików, gdyż współuczestniczą w ich chorobie i ponieśli spory uszczerbek na zdrowiu z tego powodu. Rozpoczęcie leczenia wcale nie oznacza sukcesu, ponieważ nie każdy uzależniony ma w sobie wystarczająco dużo motywacji i silnej woli, aby wytrwać w trzeźwości do końca życia. Walka o powrót do normalności trwa długie lata i nie kończy się na terapii. 

Coraz młodsi ludzie nadużywają alkoholu i nie zdają sobie sprawy jakie to może mieć dla nich konsekwencje w przyszłości. Wyleczenie z uzależnienia jest bardzo trudne, ale możliwe jeżeli alkoholik będzie chciał pokonać chorobę i żyć w trzeźwości. Udaje się to jednemu z dziesięciu uzależnionych.