Ławka betonowa i najlepszy projekt parku

Od kilku lat prowadzę biuro architektoniczne. W życiu miałam okazję zaprojektować kilka większych obiektów jak miejskie parki czy nowe budynki urzędowe. Ostatnio w moim rodzinnym mieście w gazecie znalazło się ogłoszenie o konkursie dla młodych architektów.

Ławka betonowa jest wygodna

ławka betonowaMieli oni nadsyłać projekty parku, który miasto zamierza wybudować na na terenie starego zakładu mięsnego, który od lat stoi zamknięty. Najlepszy projekt zostanie zrealizowany. Poza planami należy również dostarczyć makietę architektoniczną. Natychmiast zabrałam się do pracy. Oczywiście wyznaczono jakiś pewien budżet, w którym trzeba było się zmieścić. Na początek umiejscowiłam na moim planie płyty chodnikowe, które miały wyznaczać ścieżki dla spacerowiczów. Idealnie do architektury miejskiej nadają się płyty chodnikowe betonowe. Następnie w planie musiała znaleźć się oczywiście mała architektura miejska jak ławki, śmietniki, pomniki, ogrodzenia i tym podobne. Chciałam, aby ławka betonowa parkowa odpowiadała ostatnim trendom, ale zarówno było wygodna. Zrezygnowałam więc z metalu na rzecz tradycyjnych drewnianych ławek lecz o opływowym, nowoczesnym kształcie. Do tego w całym parku poustawiałam duże donice betonowe, w których zasadzone miały zostać kolorowe kwiaty, tak aby park wyglądał jak łąka. Na koniec została mi tylko mała architektura ogrodowa jak fontanny, oczka wodne, murki, altany i tak dalej. Oczywiście w parku nie mogło zabraknąć placu zabaw dla dzieci. Postawiłam na mniejszą ilość bujawek na rzecz drewnianych domków. Poza tym resztę budżetu jaki mi pozostał przeznaczyłam na siłownię zewnętrzną.

Całość wyglądała naprawdę imponująco, zaczęłam nawet mieć przeczucie, że mam duże szanse by wygrać. Niestety jednak okazał się ktoś lepszy jednak mój projekt zdobył drugie miejsce i otrzymałam tylko wyróżnienie.