Kudowa Zdrój – świetne miejsce do zwiedzania

W naszym pięknym kraju jakim jest Polska jest wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia i odwiedzenia. Są to zarówno miejsca bardziej jak i mniej ciekawe. Jednym z tych miejsc bardziej ciekawych jest właśnie Kudowa Zdrój o której będzie niniejszy artykuł. Kudowa Zdrój jest miejscowością położoną w województwie dolnośląskim. Została założona w 1354 roku a w roku 1945 czyli po zakończeniu II wojny światowej otrzymała prawa miejskie.

Kudowa Zdrój to ciekawe miasto.

kościół miejskiKudowa Zdrój jest miejscowością o powierzchni 33,90 kilometra kwadratowego. W miejscowości Kudowa mieszka 10 429 mieszkańców a gęstość zaludnienia wynosi blisko 300 osób na kilometr kwadratowy. Miejscowość Kudowa Zdrój jest miejscowością cieszącą się wieloma turystami. Posiada wiele zabytków oraz ciekawych miejsc do zwiedzania zarówno w samej mieścinie Kudowa jak i w okolicach. Najpopularniejszymi są kościół parafialny pod wezwaniem Świętej Katarzyny, cmentarz przykościelny, kaplica ewangelicka, dzwonnica miejska, park zdrojowy, hala spacerowa w parku zdrojowym, pensjonat, kościół pod wezwaniem św. Piotr i Pawła, dzwonnica, kościół parafialny pod wezwaniem św. Bartłomieja, jeszcze jedna dzwonnica, kaplica cmentarna, dwie stodoły. Do miejscowości Kudowa Zdrój prowadzi droga krajowa nr 8, trasa europejska E67, droga wojewódzka nr 387. Do miejscowości można się dostać także za pomocą kolei oraz przedsiębiorstwa komunikacji samochodowej, także nie ma większego problemu z dojazdem – potrzebne są tylko chęci na zwiedzanie, dobry humor i plecak z jedzeniem (jak wiadomo w miejscowościach turystycznych posiłki zazwyczaj są stosunkowo drogie).

Jak widać Kudowa Zdrój jest ciekawym miejscem do zwiedzania i spędzania wolnego czasu. Zabytków jest tyle, że nie ma szans na to, że jeden dzień starczy na zwiedzanie. Aby zwiedzić wszystkie ciekawe zabytki trzeba poświęcić kilka dni.