Który kontener na śmieci wybrać?

 

Niektóre kontenery nie nadają się na odpady budowlane albo na wywóz śmieci, gdyż są one bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia i dlatego nie możemy w nich wywozić brudnych odpadów papierowych lub tapet albo opakowań po produktach sypkich. Zawsze, kiedy mamy problem z wyborem odpowiedniego kontenera, to najlepiej jest kontaktować się z ekspertem, który podpowie jaki kontener najlepiej wynająć.

Kontenery na śmieci i odpady budowlane

kontenery na odpady wrocławOdpady poremontowe oraz pobudowlane powinny być składowane w specjalnych kontenerach, które przeznaczone są do transportu takich rzeczy. Takie kontenery najczęściej ładowane są na specjalne samochody dostawcze, które mają specjalny system bramowy oraz hakowy, aby odpowiednio zabezpieczyć kontener. Wielkość oraz rodzaj kontenera zależy głównie od tego, jaki odpad chcemy w nim składować. Ilość odpadów będzie również wpływała na to, jakiej wielkości wybierzemy kontenery na odpady Wrocław to miasto, gdzie każda firma oferująca odbiór gruzu oraz śmieci, podstawi nam kontener i w uzgodnionym terminie odbierze zapełniony pojemnik, a nawet posprząta teren po remoncie. Który kontener na odpady najlepiej wybrać? Na rynku mamy wiele dostępnych kontenerów na odpady o różnej wielkości i najlepiej jest dopasować kontener do własnych potrzeb. Możemy wybrać ten o pojemności od 4 do 7 m sześciennych, który najlepiej nadaje się do wywozu gruzu oraz ziemi, a także betonu albo wybrać pojemność kontenera od 16 do 36 m sześciennych na odpady lekkie takie jak folia oraz karton, a także styropianu lub drewno.

Na odpady komunalne najlepiej jest wybrać pojemniki polietylenowe o pojemności około 240 litrów. Do zbierania szkła oraz tworzyw sztucznych, a także papieru najlepiej wybrać pojemnik o pojemności do 3 m sześciennych. Do odpadów przemysłowych należy wykorzystać pojemniki specjalistyczne, które mają specjalne parametry przystosowane do takich odpadów.

Wybierz kontener Eko-city