Kryzys ekonomiczny z busy do Niemiec pomorskie

Jak doskonale wiemy, do kilku lat panuje u nas kryzys ekonomiczny. Co jest śmieszne, podobno u nas w kraju jest on odczuwalny bardzo słabo. Czemu śmieszne? Ponieważ wiele państw, w którym PKB było ujemne a u nas właśnie urosło jest ciągle takim mocarstwem, o którym my możemy pomarzyć.

Busy do Niemiec pomorskie są pełne

BusJak myślicie, czemu busy do Holandii Kujawsko pomorskie są tak oblegane, tak samo jak busy do Holandii pomorskie. Ale już w drugą stronę busy z Belgii do Polski są często puste. Mimo, że jadą przez Holandię, Niemcy, a nieraz i zdarza się, że o Danie zahaczą. Busy z Niemiec do Polski jest zwyczajnie tak samo pusty. Czemu? Ponieważ ludzi, którzy nie odnaleźli się za granicą jest niewielu. Większość osób, które tam wyjechało, odnalazło się i żyje bardzo dobrze. A czemu żyje dobrze? Ze względu na silną gospodarkę. Dziwię się, ze gospodarka Niemiec jeszcze nie padła, tak samo jak Francji, jednak to chyba kwestia czasu, przy ich dzisiejszej polityce. Ale póki są mocarstwami, to ich pieniądz ma ogromną wartość, w porównaniu choćby z naszą złotówką. Busy do Niemiec pomorskie cały czas są oblegane. Często daję takie porównanie, jak mieszkałem w Anglii, za dniówkę, którą tam wypracowałem byłem w stanie kupić sobie markowe buty, bo kosztowały 45 funtów. A u nas, te same markowe buty kosztowały tyle samo, tylko że po przeliczeniu na złotówki. Czyli 45 razy pięć złotych. Razem mamy 225 złotych. Jak to więc wygląda z naszymi pensjami? Tam zarabiałem minimalną i więc tutaj porównajmy to z minimalną pensją. 225 złotych to jakieś trzy dni pracy. Myślę, że komentarz jest zbędny. Gospodarkę mamy słabą, pieniądz mamy słaby, a w chwili, gdybyśmy weszli do strefy euro byłoby tylko gorzej. Tym bardziej nie życzę nikomu powrotu do komuny, gdzie wypłatę dostawał w jednym banknocie. A do tego byśmy się cofnęli, gdybyśmy tylko przyjęli walutę jaką jest euro. Jednak jadąc do kraju z silną gospodarką jest to bardzo opłacalne. Najtrudniej odłożyć w Polsce pieniądze na wyjazd i przeżycie tam przez jakiś czas, chociaż z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że droższe jest tam tylko mieszkanie.

Tygodniowo wychodziło 50 funtów. Czyli miesięcznie za pokój płaciłem 1000zł. Niestety nie można mieć wszystkiego tak dobrze. Jednak żywność była w wcale nie wyższych cenach od tych w naszym kraju.