Kominki z płaszczem wodnym opalane ekogroszkiem

Kominki w salonie zyskują coraz większa popularność. Cena tych instalacji jest coraz niższe, szczególnie na śląsku. Dlatego coraz to większa liczba osób decyduje się na zakładanie takiej instalacji.

Ekogroszek a kominek z płaszczem wodnym

ekogroszek Kominki, które budujemy w domu mogą być różnego typu: kominki otwarte, kaset kominkowe, kasety z wkładem kominkowym, kominki powietrzne lub kominki z płaszczem wodnym. Te ostanie charakteryzują się rozbudowaną instalacją. Przede wszystkim posiadają płaszcz wodny, który otacza komorę spalania. W nim znajduje się czynnik, którym najczęściej jest woda. Jest ona ogrzewana poprzez gorące spaliny oraz ogień z kominka. Woda ta poprzez instalację trafia do odbiorników – grzejników. Gdy ta woda zostaje ochłodzenia, wraca z powrotem do płaszcza wodnego, gdzie cały cykl rozpoczyna się od nowa. Takie kominki z płaszczem wodnym działają na zasadzie zbliżonej do działania centralnego ogrzewania, tylko, że w tym przypadku zamiast kotła znajduje się kominek. Jeśli chcemy, aby nasz kominek z płaszczem wodnym był bardziej wydajny, a poza tym, aby nie trzeba było do niego podkładać tak często, to warto jest zainwestować w kominki z płaszczem wodnym, które można opalać ekogroszkiem. Eko groszek jest to materiał, który powstaje z połączenia dwóch węgli: kamiennego oraz brunatnego.

Jeśli zdecydujemy się na składowanie tego paliwa w salonie, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór takiego rodzaju tego paliwa jak ekogroszek workowany. Rozwiązanie to wydaje się korzystniejsze, ze względu na zachowanie większej czystości w miejscu skandowania. Poza tym ekogroszek workowany łatwiej jest wysypywać do kominka.

Więcej na ten temat, przeczytać można na stronie http://energoret.pl/energoret-ekogroszek