Kolorowe namioty dziecięce

Wyposażenie pokoju dziecięcego, powinno być dopasowane do gustu oraz potrzeb dziecka. Jednakże to my, jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni, więc warto wiedzieć iż wiele jest zabawek i konstrukcji, ale w każdym przypadku, niezależnie od płci, sprawdzają się namioty.

Jakie namioty są niedrogie?

Dzieci doskonale odnajdują się w zabawach, gdzie można się kryć, organizować swoją przestrzeń z dala od rodziców, jak też w tych, gdzie głównym wątkiem jest chowanie się, szukanie i znikanie. Zwłaszcza ostatnie wzbudza w nich salwy śmiechu, wszak gdy mogą ukryć się przed dorosłymi, wykorzystując choćby ich chwilową nieuwagę, to jest dla nich formą najlepszego żartu. Niemniej jednak należy zaznaczyć, że namioty nie zawsze służą do ukrywania się, gdyż w zabawie mogą pełnić, niemal, nieskończoną ilość funkcji. Przecież dzieci, używają do zabawy głównie wyobraźni, więc namiot może być rakietą kosmiczną, jak też super tajnym laboratorium czy też bazą wojskową. Namiot dla dzieci do pokoju powinien być na tyle duży, by zmieścił, co najmniej, dwoje dzieci. Jednakże, jeżeli w naszym w pokoju nie ma miejsca na taką konstrukcję, warto rozważyć zakup namiotu tipi, jaki zajmuje bardzo małą powierzchnię, ale zapewnia sporo miejsca. Jest tak, dzięki szerokiej podstawie, zwężającej się stopniowo ku górze, w związku z czym raczej się w nim siedzi, aniżeli stoi. Ma to wady i zalety, ale, co najważniejsze, zapewnia sporo miejsca w środku, a zajmuje znacznie mniej powierzchni od standardowych namiotów.

Wielu rodziców zastanawia się nad zakupem namiotu do pokoju dziecięcego, ale wybór jest tak duży, że często odwlekają ten zakup, nie mogąc się zdecydować na konkretny model. Dlatego też rekomendujemy namioty tipi, gdyż znajdą zastosowanie w dużych, jak i bardzo małych mieszkaniach.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.babyconcept.pl!