Jakie zabawki kupować, żeby uczyć się przez zabawę – zabawki edukacyjne

Nawet noworodek, choć nieświadomie, uczy się i nabywa nowe umiejętności. Rodzice, z czasem zaczynają mieć coraz większy wpływ na czy i czego dziecko będzie się uczyło. Już od pierwszych dni życia (a właściwie nawet w życiu płodowym) np rodzaj słuchanej muzyki ma znaczenie na kształtowanie się dziecka.

 Zabawki edukacyjne dla 3 latka różnią się od innych

zabawki edukacyjne dla 3 latkaCo zatem powinni robić rodzice, troche większych już dzieci – 3 i 4 – latków aby jak najbardziej wykorzystać ten czas w rozwoju dziecka kiedy dosłownie chłonie ono nowe rzeczy jak gąbka. Psychologowie są co do tego zgodni dwie najważniejsze rzeczy to: wspólne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem oraz zabawki kreatywne dla dzieci które łączą ze sobą zabawę i naukę. Zabawki edukacyjne dla dzieci są znane już od kilku lat i ogólnodostępne (można je kupić w każdym sklepie dziecięcym). Pamiętać należy jedynie, iż zabawki edukacyjne dla 3 latka to zupełnie coś innego niż zabawki edukacyjne dla 4-latków i nie można sobie dowolnie tego dopasowywać. Przy wyborze zabawki kreatywnej rodzice muszą zwrócić uwagę na to jak ona działa, jakie umiejętności rozwija i czy nasze dziecko jest już na nią gotowe. Pamiętajmy, aby najpierw też sprawdzić zabawkę pod względem bezpieczeństwa dla dziecka. Wszystkie małe elementy, które mogą zostać przez dziecko oderwane i połknięte powinny zostać usunięte (właściwie to w ogóle nie powinno ich być ale lepiej to sprawdzić).

Wszystkie zabawki, niezależnie od wieku dziecka muszą być kolorowe a dobrze też żeby przynajmniej niektóre wydawały z siebie dźwięki – dzieci są bardzo wyczulone na bodźce, które pozwalają rozwinąć ich kreatywność.