Jakie są rodzaje mezoterapii?

 

Mezoterapia to zabieg pielęgnacyjny, który wykonywany jest w gabinetach dermatologii estetycznej przez doświadczonych specjalistów. Jej zadaniem jest zatrzymanie procesów starzenia się skóry oraz jej leczenie.

Mezoterapia – rodzaje i ich charakterystyka

mezoterapia szczecinZabieg mezoterapii to jeden z najskuteczniejszych sposobów zatrzymania procesów starzenia się skóry. Dzięki niej do każdej warstwy naszej skóry dostają się substancje aktywnie działające takie jak kwas hialuronowy, aminokwasy, kofeina, sole mineralne czy wyciągi roślinne. Celem tego zabiegu jest mocne odżywienie oraz rewitalizacja skóry, nadanie jej jędrności, nawilżenie i poprawa kolorytu. Wyróżnia się kilka rodzajów mezoterapii. Mezoterapia szczecin to niechirurgiczny, miejscowy zabieg, który wykonuje się przy pomocy strzykawki z bardzo cienką igłą, przez którą zostają wprowadzone substancje, które zawarte są w gotowych ampułkach. Mezoterapia bezigłowa to stosunkowo nowa metoda, która cieszy się ogromną popularnością, ponieważ ułatwia przenikanie substancji odżywczych w głąb naszej skóry bez użycia igieł. Kolejny rodzaj to mezoterapia mikroigłowa, do której niezbędne jest specjalne urządzenie oraz kartridż, który musi być sterylny. Derma roller to metoda, dzięki której dostarczamy substancje rewitalizujące za pomocą wałeczka, który wzbogacony jest w drobne igiełki. Sonofereza jest przez niektórych uznawana za odmianę mezoterapii bezigłowej ze względu na wprowadzanie substancji w głąb naszej skóry. I ostatni rodzaj to jonoforeza, czyli wprowadzanie preparatów leczniczych w skórę w postaci gotowych roztworów.

Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg warto poszukać renomowanego gabinetu dermatologii estetycznej, w którym pracują doświadczeni specjaliści, posiadający ogromną wiedzę na temat zabiegów. Dzięki temu mamy pewność, że zabieg będzie w pełni bezpieczny oraz unikniemy powikłań pozabiegowych.