Jakie są koty brytyjskie?

Brytyjski krótkowłosy jest krępy i muskularny z łatwą osobowością. Jest nieco powściągliwy, ale gdy pozna kogoś komu zaufa, bardzo się przywiązuje. Jego krótkie, gęste futro występujet w wielu kolorach i wzorach. Powinien być szczotkowany dwa lub trzy razy w tygodniu, aby usunąć martwe włosy.

Kot brytyjski – do każdego domu

hodowla kotów brytyjskichBrytyjski krótkowłosy to przypadek krągłej rasy kotów. Hodowla kotów brytyjskich nie jest zbyt wymagająca. Mają dużą okrągłą głowę, okrągłe oczy i zaokrąglone łapy. Nawet jego ogon ma zaokrągloną końcówkę. Był kiedyś znany jako brytyjski błękitny, ponieważ istniał tylko w tym kolorze, ale w dzisiejszych dniach jego krótkie, pluszowe futro jest w wielu różnych kolorach i wzorach. Istnieje również odmiana długowłosa, zwana brytyjskim długowłosym. Poza długością futra brytyjski długowłosy jest taki sam jak brytyjski krótkowłosy. Brytyjski krótkowłosy jest dostojnym, inteligentnym i serdecznym towarzyszem. Na ogół nie jest zbyt przywiązany do kolan, ale zwykle chce być u boku człowieka na sofie lub przynajmniej w pobliżu. Te koty mogą dobrze dogadać się z psami i są spokojne wokół dzieci, ale nie cieszą się, że są ciągnięte i szarpane. Warto nauczyć dzieci traktować je z szacunkiem. Brytyjski krótkowłosy jest duży, ale nie powinien być gruby. Dobrze jest szczotkować lub czesać brytyjskie krótkowłose dwa lub trzy razy w tygodniu, aby utrzymać luźne włosy na minimalnym poziomie. Należy szczotkować go częściej na wiosnę, kiedy zrzuca swoje zimowe futro.

Brytyjski krótkowłosy doskonale nadaje się do każdego domu. Warto trzymać go w domu, aby chronić go przed samochodami, chorobami rozprzestrzenianymi przez inne koty i atakami innych zwierząt. Odpowiednio zadbany będzie przez wiele lat dobrym towarzyszem człowieka.