Jaki samochód kupić? Subiektywna opinia.

Jestem fanem motoryzacji, bardzo się tym interesuje. Przeczytałem tyle gazet motoryzacyjnych, jeździłem sporą ilością samochodów i rozmawiałem z tyloma kierowcami, że mam już wyrobione swoje zdanie na pewne sprawy.

Zakup samochodu – co warto wiedzieć?

Części PeugeotJakiego samochodu bym nie kupił? Na pewno nie kupiłbym VW ani dacii. Ten pierwszy jest zbyt nudny, drugi może nam sprawić trochę więcej zabawy. Jednak spacery z miejscem docelowym jako sklep z częściami dacia wcale nie jest kuszącą propozycją. Kupując samochód musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli kupować części samochodowe. Jak wiadomo jest bardzo ważne, czy części będą droższe czy tańsze, ale jeszcze ważniejsze, czy będziemy zmuszeni kupować je często czy nie. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby kupowanie ich rzadko i po niskiej cenie. Tak jednak z reguły nie ma. Części citroen są tanie, ale za to kupujemy je stosunkowo często. Tak samo części peugeot. Są marki, które psują się naprawdę rzadko, ale jednak ich części są droższe. Nieraz dość znacząco droższe, ale samochodów, do których części są droższe byle kto nie kupuje, ze względu na cenę. Przykładowo nową dacie możemy kupić za 40 tysięcy złotych. Cena jak za nowy samochód jest bardzo dobra. Jednak znam przypadki, że taka dacia w ciągu trzech miesięcy była aż 20 razy w serwisie! Przecież to jest niedorzeczna liczba. Ponad to są to samochody słabo wykonane pod względem wnętrz. Za to samochód innej marki a bardzo podobnych gabarytach zaczyna się od 60 tysięcy złotych – i nie mówię tu o maszynach luksusowych. Ta sama klasa pokazu. Jednak wykończenie, i trwałość jest bez porównania większa i o tym właśnie mówię. Te 20tysięcy oszczędzamy na częściach i robociźnie. Omijamy kolejni w warsztacie, a jedyne kolejki jakie mogą nas dotyczyć to te na drodze lub parkingu.

Wiadomo, są to tylko maszyny więc coś może się zepsuć nawet w najdroższym samochodzie składanym przez fachowców jednak jest dużo rzadsze zjawisko i o to właśnie szczególnie chodzi. Bo jeśli ktoś liczy, ze kupi pojazd i się mu nigdy nie zepsuje to niech lepiej przerzuci się na komunikację miejską.