Jak szybko schudnąć?

Z nadwagą zmaga się około trzydzieści procent ludzi. Głównie są to dzieci i osoby młode, które teoretycznie nie powinny mieć problemu z wagą, bo ich przemiana materii jest w sile wieku. Część z nich próbuje się odchuchać, ale walczą z efektem jojo i dalej mają nadwagę.

Co jeść w trakcie odchudzania?  

jak schudnąćPozbycie się zbędnych kilogramów nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli mamy znaczącą nadwagę. Jeżeli od dziecka walczymy z kilogramami, to będzie nam trudniej, bo nasz metabolizm jest przyzwyczajony do zwiększonej ilości kalorii, jeżeli natomiast nadwaga pozostała po ciąży, to wystarczy parę miesięcy ciężkiej pracy, aby powrócić do sylwetki sprzed ciąży. Każdy kto ma ten problem, pyta, jak schudnąć, aby nie nastąpił efekt jojo? Sprawa jest prosta. Od momentu rozpoczęcia walki z nadwagą, musimy już zawsze iść tą drogą i już nigdy się nie objadać, ani nie spędzać każdego popołudnia na kanapie przed telewizorem z chipsami w ręku. Zdrowa, zbilansowana dieta jest podstawą żeby zgubić tłuszczyk. Przede wszystkim dużo warzyw i owoców, a do tego chude mięso i ryby. Trzeba raz na zawsze zrezygnować z niezdrowych potraw typu fast food, oraz tłustych przekąsek. Poza jedzeniem, konieczny jest ruch, bo samo, lekkie jedzenie nie spali nadmiaru tłuszczu gromadzonego przez wiele miesięcy, a nawet lat. Najlepiej dietę połączyć z jakimś sportem, może to być bieganie, pływanie, czy jazda na rowerze. Ważne, aby każdego dnia wykonać jakieś ćwiczenia, które przybliżą nas do schudnięcia.

Jeżeli sami sobie nie dajemy rady, to możemy się udać do profesjonalnego dietetyka, który pomoże nam ułożyć właściwy dla nas jadłospis, pomagający nam schudnąć. Coraz więcej pojawia się na rynku trenerów personalnych, którzy pomagają ludziom walkę z nadwagą i również z ich pomocy możemy skorzystać.