Jak bronić się przed reklamami w Internecie?

Wielu z nas swój dzień zaczyna od porannej kawy oraz włączenia komputera w celu sprawdzenia najnowszych wiadomości czy też przejrzenia co nowego pojawiło się na uczęszczanych przez nas forach internetowych.

Obrona przed atakiem reklam jest ważna!

Agencja social mediaRzeczą, którą wielu z nas doprowadza do ataków szału są wszechobecne reklamy, które bardzo często zajmują dużą część wyświetlanej witryny internetowej a także niejednokrotnie wyskakują znienacka zajmując cały monitor. Jest jednak szansa, żeby się przed tym obronić. Jak powszechnie wiadomo podmioty takie jak agencja pr czy też social media agencja tylko czekają na niedoświadczonych użytkowników komputerów, którzy używają przeglądarek niewyposażonych w przydatne dodatki. Jednymi z takich dodatków są wszelkiego rodzaju małe wtyczki blokujące wyskakujące reklamy. Bardzo popularne są dodatki takie jak Adblock Plus, który blokuje większość reklam na stronach internetowych a także Adblock Plus Pop-up Addon, który umożliwia nam stosowanie wszelkiego rodzaju filtrów dotyczących blokowania wyskakujących okien. Bardzo ciekawym dodatkiem jest także Flashblock, który blokuje animacje flash na stronach internetowych – dzięki niemu możliwe jest przeglądanie wielu witryn internetowych również na słabszych komputerach – jak wiadomo treści flash w dużym stopni obciążają procesor a wiele osób korzysta jeszcze ze starszych komputerów wyposażonych w mniej wydajne podzespoły – tego typu dodatki mogą być dla nich ratunkiem by w miarę komfortowo przeglądać internet.

Dzięki nim niechciane treści, którymi w gruncie rzeczy są również wszelkiego rodzaju reklamy są blokowane dzięki czemu możemy w spokoju przeglądać zasoby internetu. Jak widać są sposoby na to aby przeglądać internet bez oglądania reklam. Trzeba tylko posiadać stosowną wiedzę, dzięki której będziemy wiedzieli jakie dodatki zainstalować.