Izolacja dachów EPDM

Budynek musi tworzyć solidną skorupę odcinającą jego wnętrze od niekorzystnych warunków zmiennego otoczenia. Musi w nim panować komfortowy, domowy mikroklimat. Dlatego też cała bryła budynku pokryta jest warstwami izolacji o różnym przeznaczeniu. Najistotniejszym elementem systemu izolacji jest ochrona przed wilgocią zwana hydroizolacją. Jednym z podstawowych materiałów hydroizolacyjnych jest kauczuk syntetyczny EPDM.

Szczelne membrany EPDM

hydroizolacja epdmPowłoki dachowe produkowane z elastomeru EPDM stanowią jednowarstwową bardzo trwałą i odporną izolację przed wodą. Ułożona na dachu hydroizolacja epdm będzie pełniła swoją funkcję przez długie lata dzięki niepowtarzalnym właściwościom. Membrany EPDM są odporne na działanie zmiennych, niekorzystnych warunków atmosferycznych. Mimo stałego narażenia na bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury EPDM nie obkurcza się zachowując żądany wymiar. Rozciągliwość EPDM jest bardzo wysoka i zostaje zachowana w zakresie temperatur od – 50 do + 150 st.C. Kolejną zaletą jest odporność na działanie promieniowania UV i brak odbarwień pod jego wpływem. EPDM jest dobrą hydroizolacją dla budynków w miastach z dużymi zanieczyszczeniami powietrza ponieważ jest odporna na agresywne substancje chemiczne. Powłoki hydroizolacyjne z EPDM charakteryzują się bardzo niskimi własnościami pożarowymi. Dzięki membranom EPDM skutecznie zaizolujemy tarasy, balkony i dachy. Dzięki nim można na dachu płaskim zbudować tzw. dach zielony tworząc ogrody. Możliwości jakie daje hydroizolacja EPDM są nieocenione i dlatego powłoki z tego materiału są tak powszechnie stosowane.

Bardzo ważne z punktu widzenia każdego inwestora jest by uzyskać by uzyskać hydroizolację o basenowej szczelności. Sam materiał daje taką gwarancję ale jeżeli wystąpią błędy w ułożeniu EPDM na dachu będzie on przeciekał. Podejmując więc decyzję o montażu tego rodzaju hydroizolacji trzeba znaleźć ekipę dekarską, która ułoży membranę zgodnie z tzw. sztuką.