Historia o internetowym sklepie żeglarskim

Z racji tego, że mój wujek jest żeglarzem, od dziecka jestem rozeznany w tym temacie. Od małego wypływałem z nim co kilka tygodni na morze, aby spędzić wspaniały czas i odetchnąć od codzienności. Moje piękne dzieciństwo i mile spędzone czasy na morzu, przerodziły się w hobby w przyszłości. 

Czy założenie internetowego sklepu jest opłacalne?

internetowy sklep żeglarskiJak już dorosły mąż i ojciec trójki dzieci, pomimo posiadania kółka żeglarskiego w rodzinnym mieście, postanowiłem zająć się również czymś dodatkowym. Wpadłem na pomysł, że zajmę się otworzeniem sklepu w internecie wraz z moim znajomym z branży, ponieważ to właśnie on zna się na programowaniu stron. Za jego pomocą oraz moją w sprowadzeniu potrzebnych nam na sprzedaż przedmiotów, udało nam się zrobić prototyp strony. Była to prosta strona, ale treściwa, która zawierała najpotrzebniejsze rzeczy żeglarskie. Internetowy sklep żeglarski zaczynał bardzo słabo, ponieważ nie był popularny. Postarałem się o kilka reklam tu i ówdzie, przez co po pewnym czasie pojawiły się pierwsze zakupy. Najczęściej sprzedającymi się przedmiotami u nas były kajaki, ponieważ są bardzo dobrej jakości. Nasz sklep internetowy powoli się rozwijał i obecnie, całkiem nieźle nam idzie. Staramy dzielić się z zysków mniej więcej po połowie z moim partnerem, w zależności od tego kto w danym miesiącu poświęcił więcej pracy, ale mamy zasadę, że każde zamówienie staramy się załatwiać jak najszybciej, aby każdy klient był usatysfakcjonowany.

Posiadanie własnej strony internetowej to ciekawe zajęcie, ponieważ mamy nad swoim sklepem całkowitą kontrolę. Prowadzenie takiego sklepu również jest o niebo łatwiejsze, ponieważ nie musimy przejmować się pracownikami, wszystko robimy na własną rękę i sprawia nam to bardzo dużo przyjemności.