Czy grzać wodę do biura?

Każda osoba, która kiedykolwiek miała styczność z urządzeniami, które nalewają wodę (dystrybutory wody). Pod butelką są dwie opcje do nalewania wody- czerwony przycisk sprawia, że nasza woda jest gorąca, można powiedzieć, że to wrzątek.

Woda do biura powinna być zróżnicowana

woda do biuraNiebieski guziczek sprawia, że woda jest strasznie lodowata. Woda do biura powinna być zróżnicowana, ponieważ każdy pracownik lubi coś innego. Stąd zaczyna się pytanie i zastanawianie czy woda w biurze powinna być podgrzewana. Dzieje się tak, gdy dystrybutor wody zostaje podłączony kablem do prądu, który grzeje ją zanim trafi do naszego kubka. Są to oczywiście koszta, nie kolosalne ale jednak są. Powód do dyskusji wywołał fakt, że w jednym z zakładów, gdzie dostarczana jest woda dla firm odbywały się drzwi otwarte dla rodzin pracowników. Całe rodziny pracowników tamtejszego zakładu zwiedzały każdy zakątek i zapoznawały się ze specyfiką działania firmy, w której pracują ich mężowe i żony, matki a także ojcowie. W dystrybutorze wody była przygotowana woda dla pracowników, jednak nie była ona podgrzana bo akurat w tym miejscu nie było wtyczki, do której można by podłączyć kabel za pomocą którego woda się ociepli. Pracownica jednego z działów zakładu podała swojej małej córce zimną wodę. Dziecko w połączeniu z klimatyzacją doznało zapalenia oskrzeli oraz płuc.

Pracownica zakładu wniosła skargę do instytucji, która zajmuje się prawem pracy. Zdarzenie to wywołało powszechne poruszenie wśród osób, które taki dystrybutor mają w swoich zakładach. Grzać czy nie?