Ginekologiczne problemy kobiet – rewitalizacja pochwy

Nie da się ukryć, że ciąża jest procesem znacznie zmieniającym organizm kobiety. Będzie to dotyczyło nie tylko zmian hormonalnych, ale oczywiście również zmiany widoczne na ciele. Oczywiście w większości przypadków są to zmiany niepożądane i również często nieoczekiwane. Tak samo dzieje się po porodzie, który może przynieść ze sobą na przykład nadmierne rozluźnienie pochwy. Jakie problemy ze swoim ciałem mają jeszcze kobiety w ciąży i jak mogą sobie z tym radzić?

Rewitalizacja pochwy i jej konieczność

diagnostyka preimplantacyjna zarodkówPierwszym problemem związanym ze zmieniającym się podczas ciąży ciałem jakie nam się kojarzy będą zdecydowanie rozstępy. Jest to można powiedzieć nieuniknione. Chociaż można niejako wpłynąć na to, jakiej wielkości i jak zaawansowane będą rozstępy. Przede wszystkim kobieta musi zadbać o odpowiednie nawodnienie skóry podczas ciąży. Oczywiście na predyspozycje genetycznie nie będzie miała żadnego wpływu. Może stosować odpowiednie środki kosmetyczne, które mogą minimalizować skutki ich występowania. Jednak rozstępy są zdecydowanie najmniejszym kłopotem kobiet ciężarnych i tych już po porodzie. Okazuje się, że najbardziej nieprzyjemnym i najbardziej uciążliwych efektem ubocznym może być zbyt duże rozluźnienie pochwy zwane zespołem rozluźnienia pochwy. Oczywiście jest to problem związany nie tylko z ciążą. Wiele kobiet boryka się z tym problemem. Nie można zapominać o tym, że już nie chodzi w tym przypadku najbardziej o względy estetyczne. Najbardziej przeszkadza to, że zespół rozluźnienia pochwy utrudnia życie seksualne, a często nawet uniemożliwia. Dlatego właśnie kobiety decydują się często na rewitalizację pochwy, wykonywaną u nas w Polsce przy pomocy specjalistycznego lasera. Można sobie pomyśleć, że jest to jak najbardziej zabieg inwazyjny. Oczywiście, jednak jest to nadal jedynie zabieg a nie operacja chirurgiczna. Dużą zaletą będzie bez dwóch zdań to, że zabieg jest bezbolesny a i nie występuje niechciane krwawienie. Zabieg jest skuteczny w naprawdę wielu procentach, a kobiety w większości przypadków są usatysfakcjonowane z efektów końcowych zabiegu. 

Nie da się ukryć, że ginekologiczne problemy kobiet stanowią naprawdę duży odsetek występujących w społeczeństwie bolączek. Okazuje się, że nie tylko kobiety w ciąży są narażone na niektóre schorzenia. Dlatego właśnie świat medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej przeżywa bardzo duży rozwój. Powodem jest zwiększające się zapotrzebowanie i zwiększająca się ochota spełnienia oczekiwać społecznych.

Więcej na stronie ivita.eu