Fotomagnesy a projektowanie

Pracuję w drukarni cyfrowej i zajmuję się projektowaniem graficznym. Jeszcze do niedawna zajmowałam się przede wszystkim składaniem wizytówek, zaproszeń na imprezy z okazji osiemnastych urodzin, czy ulotek reklamowych.

Fotomagnesy muszą być dobrze zaprojektowane

fotomagnesJednak teraz moja drukarnia postanowiła znacząco rozszerzyć swoją ofertę o inne usługi. Pierwsza z nich był kubek ze zdjęciem oraz koszulki z nadrukami. Wielu klientów pytało się o nie, więc w końcu szef postanowił włączyć je do oferty. Takie projektowanie jest dużo trudniejsze, bo trzeba uwzględnić walcowaty kształt kubka oraz jego mały rozmiar. Zdjęcie nie może być ani za bardzo pomniejszone, bo wtedy detale będą niewidoczne, ale też nie może być rozciągnięte i rozpikselowane. Najlepsze są zdjęcia w poziomie, jednak nie zawsze klienci takir przynoszą, wtedy byłoby zbyt łatwo. Kolejna usługa, która została u nas wprowadzona to fotomagnesy. W sumie nie trzeba ich projektować, bo ich rozmiar można dopasować do zdjęcia. Może to być malutki magnesik lub duży magnes na lodówkę, czy inny metal. Zdjęcie zajmuje całą jego powierzchnię, więc nie ma problemu z jego dopasowaniem. Po nich przyszły metalowe przypinki na agrafki. Na nich nie umieszczamy zdjęć, a jedynie grafiki lub napisy. Mogą to być malutkie przypinki do plecaka, lub duże przypinki, takie jak z imionami na imprezach.

Grafika na nie powinna być jak najprostsza, a napis jak najkrótszy, żeby wszystko było widoczne i czytelne. Im mniejsze przypinki tym trudniejsze projektowanie, ale jakoś daję sobie radę.