Fotograf ślubny

Fotograf ślubny, który oszukiwał klientów zatrzymany

Jakiś czas temu informowaliśmy o jednym z fotografów, który oszukiwał swoich klientów. Jego działanie było za każdym razem takie samo: fotograf ślubny umawiał się z parami młodymi na fotografowanie ich ślubu i wesela, brał zaliczkę wysokości około pięćdziesięciu procent całkowitego kosztu usługi po czym nigdy nie pojawiał się na uroczystości.

Jak zatrzymano fotografa ślubnego?

Fotograf ślubnyŚledztwo wykazało, iż fotograf robił to z premedytacją, gdyż na każdy weekend miał umówionych przynajmniej dwie pary. W sumie na policję zgłosiło się piętnaście par przez sześć tygodni. Poszkodowani oszukani zostali w sumie na ponad osiemnaście tysięcy. Trzeba przyznać, iż fotografia ślubna we Wrocławia w znaczny sposób ucierpiała na skutek tej sytuacji gdyż przyszli państwo młodzi stali się o wiele bardziej ostrożni wobec zamawianych usług. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy martwią się czy może to właśnie ich fotograf ślubny jest oszustem. Trzydziesto dwu letni mężczyzna, który oszukiwał został zatrzymany przez policję w jednej z pod wrocławskich miejscowości. Znajdował się on w domku działkowym jednego z kolegów, któremu jak wynika z zeznań nie powiedział dlaczego się ukrywa a jedynie, że chciałby odpocząć na łonie natury. Mężczyzna obecnie znajduje się w areszcie a policja opublikowała jego dane oraz wizerunek aby każdy kto podpisywał w ostatnim czasie umowę z fotografem mógł sprawdzić czy został oszukany i czy musi poszukiwać innego fotografa.

W ciągu kilku godzin od publikacji wizerunku zgłosiła się kolejna para, które ślub ma się odbyć pod koniec tego roku co świadczy, iz oszukanych może być naprawdę dużo.