Dwuosobowy materac 160×200

Urządzając sypialnię dla dwojga najważniejszym zakupem, który musimy dobrze przemyśleć będzie oczywiście łóżko. Jak odpowiednio dobrać jego wymiary, aby jak najlepiej spełniało swoją funkcję i było wygodnym miejscem do spania?

Materace o wymiarach 160×200

materac 160x200Wybierając łózko najczęściej zwracamy uwagę przede wszystkim na to czy nam się ono podoba pod względem wizualnym. Na pierwszy plan wysuwa się jego dopasowanie do pozostałych elementów sypialni, dlatego też szukamy ramy w odpowiednim odcieniu i kształcie oraz skupiamy się na doborze odpowiedniej pościeli czy narzuty. Oczywiście te względy są na pewno bardzo istotne, warto jednak dobrze przemyśleć również kwestię materaca, bo to właśnie od niego w głównej mierze zależy to czy będziemy się dobrze wysypiać. Nie powinie być ani za twardy, ani za miękki, aby był korzystny dla naszego kręgosłupa. Warto też dobrze przemyśleć jego wymiary, aby spanie było jak najbardziej komfortowe. Jeśli kupujemy gotowe łóżko w sklepie meblowym to do wyboru mamy kilka podstawowych wymiarów. Oczywiście rozmiary materaca będą zależne od wymiarów samego łóżka. W przypadku dwóch osób minimalne wymiary to 140×200 i wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ szczególnie w mieszkaniach w blokach, mały metraż pokoi sprawia, że nawet kilka centymetrów wolnej przestrzeni jest na wagę złota. Jednak jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto zdecydować się na większe łóżko. Jeśli kupimy materac 160×200, zyskamy trochę więcej przestrzeni dla każdej osoby, a komfort spania będzie dzięki temu znacznie większy.

Zakup łózka i materaca to decyzja na lata, warto więc dobrze ją przemyśleć. W łóżku spędzamy prawie jedną trzecią życia, kupując materac przeznaczony dla dwóch osób, wybierzmy raczej ten większy, aby każdemu było wygodnie.