Drukarka, którą posiada każdy

Niewiele osób wie, że drukarki, którymi najczęściej w chwili obecnej posługujemy się w domu, są drukarki cyfrowe. Ich zdecydowaną zaletą, jeśli chodzi o domowy wydruk, jest łatwość współpracy – zlecenia przez drukarkę realizowane są od ręki, ponieważ przetworzenie projektu przez urządzenie następuje błyskawicznie.

Cyfrowy ideał w zaciszu domowym

drukarka cyfrowaNajczęstszą metodą druku, z którego korzysta drukarka cyfrowa, jest wydruk laserowy. Góruje on zdecydowanie nad wydrukiem atramentowym nie tylko ze względu na lepszą jakość wydruku, ale również większą uniwersalność i znacznie niższe koszty użytkowania przy większych ilościach drukowanych materiałów. Jeśli drukujemy za pomocą urządzenia atramentowego, koszt wydruku wynosi nawet 25 groszy, zaś przy wykorzystaniu drukarki laserowej koszty te spadają do 10 groszy za arkusz. Atrament, poza wyższym kosztem drukowania, ma tendencję do rozmazywania się na papierze i narażony jest na skutki promieniowania UV, więc druk na nich może wyblaknąć i stracić swoje właściwości. Podobnie jest w przypadku zalania wodą, co nie może zdarzyć się przy wykonaniu wydruku metodą cyfrową. Swoją wyższość drukarki laserowe udowadniają również w przypadku nośników, na których w ich przypadku możliwy jest wydruk. Dzięki nim możemy, bez tracenia na jakości wydruku, zrealizować swój projekt nawet na bardzo grubym papierze lub folii. Druk, w przypadku drukarki cyfrowej, nie rozmaże się nam w żadnej okoliczności, nawet na „śliskim” papierze o wysokim połysku.

Dodatkową zaletą drukarek laserowych jest to, że sprawdzają się one przy druku termotransferowym, więc w domowym zaciszu możemy wykonać nadruki na kubki lub koszulki, również w celach komercyjnych. Zważając na jej możliwości więc, koszt domowej drukarki laserowej jest niewielki, a jej zakup opłacalny.