Drukarka fiskalna – co to takiego?

Jak wszyscy dobrze wiemy aby prowadzić biznes należy założyć działalność gospodarczą i kupić urządzenie fiskalne. Rozróżniamy kilka rodzajów urządzeń fiskalnych. Są to między innymi drukarki fiskalne, kasy fiskalne oraz najbardziej zaawansowane terminale do obsługi sklepu.

Co to w ogóle jest ta cała drukarka fiskalna?

terminal eloW niniejszym artykule pragnę państwu przedstawić urządzenia takie jak drukarki fiskalne posnet. Drukarki fiskalne posnet nie należy mylić z kasy fiskalne posnet. Drukarki fiskalne nie mogą pracować samodzielnie. Muszą być podłączone do komputera bądź też innego urządzenia z którego będą pobierały dane do wydruku. Najbardziej znane i cenione modele to na przykład posnet thermal hd oraz elzab d10 czyli może i nie najtańsze drukarki fiskalne ale za to bardzo opłacalne ze świetną relacją pomiędzy cena a jakością oraz możliwościami, których zakup jest świetnym pomysłem. Wystarczają bez problemu na wiele lat bezproblemowej pracy, która jest bardzo często wymagająca – kilkaset paragonów dzienne to nie lata wyzwanie. Drukarki fiskalne mogą pracować podłączone do na przykład takich urządzeń jak terminal elo. Niestety nie mogą pracować samodzielnie – nie posiadają zazwyczaj bazy artykułów i pobierają ją z zewnątrz za pomocą złącz komunikacyjnych takich jak na przykład USB albo port szeregowy. Służą one do rejestrowania przychodów, które wynikają zazwyczaj ze sprzedaży detalicznej. Każda drukarka musi posiadać tak zwaną homologację czyli musi być legalnie zarejestrowana w urzędzie skarbowym. Bez homologacji drukarka jest po prostu używana nielegalnie i przedsiębiorstwo, które z niej korzysta może otrzymać karę od urzędu skarbowego.

Mam nadzieję, że niniejszy artykuł przybliżył państwu to niezwykle ciekawe zagadnienie jakim są drukarki fiskalne bez których przecież nie można prowadzić interesów. Są bardzo przydatne w każdym przedsiębiorstwie.