Dom opieki nad morzem wyróżniony w prestiżowym plebiscycie

Właśnie ogłoszono wyniki jednego z najważniejszych plebiscytów w Polsce mającego na celu wyłonienie najbardziej przyjaznego pracodawcy oraz przyjaznego środowiska pracy. Plebiscyt ten jest jednym z najbardziej opiniotwórczych w kraju.

Dom opieki w Pomorskim wygrał konkurs

dom opiekiKażdego roku do wyścigu o ten tytuł staje kilkudziesięciu pracodawców, których zgłosiło przynajmniej dziesięciu pracowników danej firmy. Plebiscyt składa się z kilku etapów, po każdym z nich do kolejnego przechodzi mniejsza liczba przedsiębiorstw i firm działających na polskim rynku. Nie ma ograniczeń co do działalności jaką zgłaszane przedsiębiorstwa wykonują i tak biorą w nim udział firmy ubezpieczeniowe, telekomunikacyjne, rolne a nawet prywatne domy seniora. I to właśnie ten ostatni – prywatny dom seniora z Gdańska został tegorocznym zwycięzcą. Jak przyznają organizatorzy konkursu, wyróżniony dom opieki w Pomorskim przeszedł niemalże wszystkie etapy z najwyższymi możliwymi notami: ,,I z naszych obserwacji i z tego co mówiła obsługa oraz podopieczni z którymi rozmawialiśmy, jest to miejsce w którym chciałby pracować każdy. Pracownicy oraz obsługa mają zapewnione bardzo dobre warunki socjalne, otoczeni są prywatną opieką medyczna oraz mogą korzystać z pakietów sportowych wykupywanych przez pracodawcę. Każdego roku właściciele ośrodka organizują pracownikom Wigilię oraz kolację Wielkanocną, podczas, której wręczane są im paczki ze słodyczami dla ich dzieci oraz bony zakupowe dla każdego z pracowników. Ponadto każdy z pracowników każdego roku może skorzystać z bonu wakacyjnego wartości tysiąca złotych. Organizowane są także spotkania integracyjne.

Jak podkreślają pracownicy, ich zdaniem stworzenie takiego miejsca pracy to zasługa właścicieli, którzy stale w ośrodku przebywają oraz sami przez wiele lat w nim pracowali więc wiedzą, jak ciężką pracę wykonują zatrudnione przez nich osoby.