Dodatki do ogrodu.

Oprócz roślinności w naszym ogrodzie powinny znajdować się dodatki które uatrakcyjnią nasz projekt terenu zielonego. Wiadomo, że drzewa, krzewy kwiatki oraz nawet ogródek. na nasze warzywa i owoce są najbardziej istotne aczkolwiek pewne dodatki mogą sprawić, że nasz ogródek będzie jeszcze bardziej atrakcyjny i będzie cieszył nasze oczy.

Jakie dodatki możemy zastosować w naszym ogrodzie?

Projektowanie terenów zielonychW sumie nie tylko nasze. Dodatkiem może być nawet zwykłe ławki parkowe lub czasem ławki miejskie może lepiej pasować (tzw. kreowanie przestrzeni) do naszego ogrodu, będzie to idealne miejsce do wypoczynku. Do naszego ogrodu będzie można dodać na przykład hamak czy huśtawki. A nawet altankę, czy nawet pergole które mogą oplatać drzewo dzięki któremu wygląda to estetycznej. Jeśli mamy dość dużą działkę możemy sobie pozwolić na troszkę więcej możliwości. Gdy działka jest mała pergole o których wspominałam. Można jedynie umieścić jedynie przy bocznych ścieżkach natomiast przy dużym ogrodzie można je dać wzdłuż ścieżki. Pergole są bardzo pożyteczne są podporą dla roślin, bez nich rośliny nie dałyby sobie rady. Również trzeba dbać o nie gdyż muszą mieć bardzo dobre nasłonecznienie. Ale najpiękniej wyglądają jak przylegają do ściany naszego domu, niby wygląda to troszkę „dziko ale zarazem tak inaczej. A niektórzy lubią jak coś jest wyróżniające się. Lecz bywa również że są one zaprojektowane w ten sposób aby były konstrukcją która stoi sama nie ma żadnej podpórki. Bardzo często się również spotyka że pergole i mogą stanowić zadaszenie naszego samochodu.

Jest to niby bardzo nowoczesny a zarazem estetyczny projektowanie terenów zielonych. Ale mógłby niedokładnie schować nasz samochód przed na przykład burzę czy mrozem.”