Dobre narzędzia pracy to podstawa

Zastanówmy się, czy pracując jako pracownik przy wykończeniu wnętrz, chcielibyśmy pracować narzędziami, które są starsze od nas? Myślę że nie! Dlatego też warto zainwestować w dobry i sprawdzony sprzęt.

Dobre narzędzia oferuje firma Putzmeister

putzmeisterOsoby, które chcą oferować swoje usługi innym nie mogą oszczędzać na sprzęcie, więc należy kupić wszystko co jest niezbędne do pracy z jak najwyższej półki. Tak samo z narzędziami, które mają nam ułatwić pracę takimi jak choćby Zacieraczki do tynków – można zacierać ręcznie, ale o ile łatwiej jest w ten sposób? Innym przykładem mogą być agregaty tynkarskie – również można manualnie położyć tynk – nawet tzw. „baranka”. Zacieraczki do betonu są na tym samym poziomie.
A jakie firmy proponuje się przy zakupie narzędzi? Wiadomo, że są „specjaliści” którzy na profesjonalnym forum zaproponują firmę xyz lub jakiegoś „noname”. Ja jednak od zawsze proponuję narzędzia firmy Putzmeister. Mój nauczyciel używał tego typu sprzętu a pracował nieraz 12 godzin dziennie od pięciu do siedmiu razy tygodniowo. Więc jak widać sprzęt musiał być twardy, żeby nie rozleciał się przy jednym mocnym użyciu. A tak się nieraz dzieje, gdy będziemy chcieli zaoszczędzić na narzędziach i kupimy właśnie te najtańsze lub z niepewnego źródła (nie trudno w tych czasach trafić na podróbkę, z wyglądu identyczna jak choćby Putzmeister a w środku części z firmy xyz). Trzeba uważać, bo wiadomo, że im szybciej zrobimy, tym szybciej zarobimy pieniądze i będziemy mogli podjąć się kolejnego zatrudnienia. Tak samo, jeśli wybieramy jakieś maszyny oparte na silnikach to nie bierzmy tych z plakietką made in china. Bierzmy te, w których zamontowane są silniki deutz, kawasaki lub innej znanej i pewnej marki. Biorąc tanie silniki w maszynach również narażamy się na szybkie awarie i dodatkowo wydane pieniądze – a tego nie chcemy. Warto więc wydać te pieniądze raz a porządnie. Wydawanie raz mniejszej ilości pieniędzy nie da nam żadnych oszczędności. Bo za dwa tygodnie będziemy odsyłać na gwarancje albo oddawać fachowcowi do naprawy. Czy to ma sens? Sprzęt ma działać a nie jeździć od serwisu do serwisu.
Zastanów się więc, czy podejmując się zlecenia masz odpowiedni sprzęt, ponieważ pożyczanie narzędzi od zleceniodawcy nie jest ani dobrą reklamą dla Ciebie ani bezpieczne dla twojej kieszeni w przypadku uszkodzenia.