Czym się kierowaliśmy podczas wyboru sali?

 

Byłam zaskoczona, kiedy Rafał po oświadczynach stwierdził, że powinniśmy zacząć rozglądać się za jakimś lokalem na przyjęcie weselne. Ucieszyłam się bardzo z tego, dlatego najpierw usiedliśmy i zaczęliśmy ustalać kilka znaczących spraw, jak liczba gości oraz czy interesują nas konkretne atrakcje na wesele.

Szukaliśmy przestronnej sali na wesele

przestronna sala weselna - LegionowoObecnie oboje mieszkamy w Warszawie, ale nie chcieliśmy tutaj przygotowywać ślubu czy wesela. Zdecydowaliśmy się szukanie lokalu weselnego w pobliskich miastach. Interesowała nas przestronna sala weselna – Legionowo to rodzinna miejscowość mojego narzeczonego, więc mieliśmy jakieś rozeznanie. Chcieliśmy odwiedzić trzy miejsca, aby zobaczyć na żywo sale weselne. Z racji tego, że planowaliśmy wesele na około osiemdziesiąt osób zależało nam, aby na parkiecie było sporo miejsca. Nie chcieliśmy, żeby jedni goście wchodzili praktycznie na drugą parą. Musieliśmy znaleźć odpowiednią salę, bo z kolei za duża to też nie byłby dobry wybór. Ponadto zależało nam, aby cena za osobę była przystępna. Przygotowani spotkaliśmy się managerami sal weselnych i obiecaliśmy, że odezwiemy się wieczorem albo potwierdzić termin albo zrezygnować. Na szczęście udało nam się jednomyślnie podjąć decyzję odnośnie miejsca, gdzie miało odbyć się przyjęcie weselne. Zwracałam uwagę także na opinie osób, które miały już w danej restauracji wesele. Przyznam szczerze, że mieliśmy dylemat między dwiema salami, ale minimalnie przeważyła rozmowa z managerem, który był naprawdę rozmowny i wygadany.

Na wybór sali weselnej wpływa wiele czynników. Począwszy od liczby gości, wystrój sali, dekoracje weselne czy nawet preferencje żywieniowe niekiedy. Warto także zwrócić, jaki dojazd jest od kościoła do sali weselnej. Należy także dopytać, co mieści się w cenie. Jeśli macie jakieś pytania, nie bójcie się pytać.