Czym jest zerówka

Jak każdy nas dobrze wiemy dzieci uczą się już od najmłodszych lat. Jest to bardzo ważne, gdyż im dziecko jest młodsze tym łatwiej się uczy. Sami dobrze wiemy, że później już nauka nie idzie tak prosto jak za czasów młodości.

Kilka słów o zerówce

Przedszkole bydgoszczW niniejszym artykule mam zamiar przedstawić państwu czym jest zerówka czyli miejsce dla dzieci, które lada moment pójdą do szkoły. Przedszkole Bydgoszcz w Bydgoszczy, Wrocławiu czy też innym Polskim mieście nie różni się zbytnio od siebie. Zerówka jest tworem do którego uczęszczają dzieci od 5 roku życia, gdyż obowiązek szkolny zaczyna się wraz z ukończeniem przez dziecko 6 lat. Dawniej (jeszcze za czasów, gdy ja sam uczęszczałem do przedszkola) obowiązek szkolny zaczynał się wraz z ukończeniem przez dziecko 7 roku życia. Dlaczego obowiązek szkolny rozpoczyna się wcześniej? Odpowiedź jest prosta – szybciej pójdzie do szkoły i do pracy a co za tym idzie szybciej będzie oddawał część swojej zarobionej gotówki na rzecz państwa. Zerówka zazwyczaj mieści się w budynku przedszkola, choć też coraz częściej zajęcia odbywają się w specjalnych oddziałach przy szkołach podstawowych. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż nie trzeba opłacać kolejnego budynku. Kolejną zaletą jest też to, że dzieci powoli przyzwyczajają się do murów szkolnych dzięki czemu późniejsza akomodacja w szkole będzie łatwiejsza i dzieci nie będą czuły strachu przed rozpoczęciem obowiązku szkolnego a także nabędą odpowiednią wiedzę, dzięki czemu bez problemu dadzą sobie rade w szkole. Zerówka jest też świetnym miejscem do nadrobienia braków.

Jak widać zerówki to bardzo przydatny twór dzięki któremu nasze dzieci uzyskają potrzebną wiedzę, która przyda im się w momencie rozpoczęcia obowiązku szkolnego. Jest to bardzo ważne gdyż dzieci, które nie uczęszczałyby do zerówki maja problem by odnaleźć się w szkole i może to z powodować zwiększanie się braków w wiedzy.