Czym jest czarne mydło?

Każde kosmetyki pochodzenia naturalnego są godne naszej uwagi. To produkty wyjątkowe, które charakteryzuje niepowtarzalność receptury oraz najczęściej niezwykła skuteczność. Sięgając po czarne mydło, możemy być pewni, że zostanie z nami na długo.

Kto powinien korzystać z czarnego mydła?

czarne mydłoTen kosmetyk jest dopasowany do każdego typu skóry. Jednak szczególnie polecany jest osobom, których skóra ma widoczne niedoskonałości oraz tym, które mają trądzik, gdyż wspomagają proces gojenia się wszelkich zmian skórnych. Czarne mydło może być z powodzeniem stosowane również jako peeling. Działa na skórę oczyszczająco i dogłębnie ją odżywia. Jednak oprócz tego, że ma właściwości oczyszczające i nawilżające, regeneruje naszą skórę i przywraca optymalny odczyn pH. Czarnego mydła używają również osoby chore na łuszczycę lub atopowe zapalenie skóry i wspomaga zabliźnianie się ran. Działa wygładzająco, przez co przypisuje się mu właściwości odmładzające i przeciwzmarszczkowe, które jest możliwe dzięki nasyceniu witaminą E. Codzienne stosowanie czarnego mydła, przyczynia się do oczyszczenia naszej skóry z toksyn i wspomaga proces złuszczania się naskórka. Co ciekawe, w niektórych regionach jest wykorzystywane przez mężczyzn jako pianka do golenia, gdyż zmiękcza zarost, a w konsekwencji ułatwia jego usunięcie. Konsystencja mydła jest żelowa, jednak w kontakcie z wodą, zmienia się ono w pieniącą się, gładką masę. Może być stosowane jako maseczka do twarzy i włosów, co jest często wykorzystywane w salonach piękności.

Stosowanie czarnych mydeł jest całkowicie bezpieczne. Mogą je stosować również dzieci i osoby starsze, gdyż jest hipoalergiczne i nie wywołuje podrażnień. Jest dedykowane osobom z problemami skórnymi oraz tym, którzy chcą oczyścić ją z toksyn.