Chińska czy polska pościel dla dziecka?

Właściwie dobrane łóżko, miękki materac i przyjemna w dotyku pościel wpływa na jakość snu i nasze samopoczucie po obudzeniu. Czas odpoczynku jest bardzo ważnym okresem dla naszego organizmu, bo wtedy regenerujemy siły. Zdecydowanie lepiej się śpi w świeżej i pachnącej pościeli.

Wybór najlepszej, polskiej pościeli dla dziecka

polska pościel dla dzieciSprzedawcy często chcąc uzyskać szybki zarobek, sprowadzając z Chin gorszej jakości produkty i sprzedają je u nas w kraju w nieco niższych cenach, które niejednego klienta kuszą. Pościel sprowadzana od chińczyków jest gorszej jakości i często ma liczne domieszki innych materiałów, które mogą być łatwopalne, albo nasączone szkodliwymi substancjami. W tym przypadku sprawdza się powiedzenie: co tanie to drogie. Polska pościel dla dzieci jest szyta u nas w kraju, z surowców uzyskiwanych z certyfikowanych źródeł i zanim zostanie dopuszczona do sprzedaży, to musi przejść szereg obowiązkowych kontroli, po których jest wydawana decyzja, czy dany produkt może być sprzedawany w krajach Unii Europejskiej. Pościel od polskiego producenta jest droższa niż ta sprowadzana z dalekiego wschodu, ale jest bezpieczna i warta swojej ceny, jeżeli zależy nam na naszych dzieciach. Najwięcej modeli jest wytwarzane z ekologicznej bawełny, która jest trwała i odporna, a do tego można ją prać nawet w sześćdziesięciu stopniach. Pościel wykonana z lnu, jedwabiu czy flaneli, nie nadaje się do dziecięcego pokoju. Dobra, bawełniana pościel dla dziecka powinna kosztować około czterdzieści złotych.

Dokonując zakupu warto dokładnie sprawdzać etykiety i certyfikaty, jakie spełnia dana pościel, żeby uchronić się przed chińskimi podróbkami, które nie równają się jakością i wykonaniem do naszych polskich. Miękka i hipoalergiczna pościel jest konieczna dla dziecka.