Cena sufitu napinanego

 

Tradycyjne techniki budowlane i remontowe w coraz większych kręgach zastępowane są przez nowatorskie techniki cechujące się szybkością i czystością prac montażowych. Wynika to z bardzo szybkiego rozwoju branży budowlanej posiłkującej się osiągnięciami naukowymi. Dobitnym przykładem jest wykorzystanie bardzo popularnego PCV i poliestru do produkcji trwałych i estetycznych powłok do wykonania sufitów napinanych.

Analiza kosztów inwestycji w sufity napinane

sufit napinany cennikPrzeglądając strony internetowe producentów sufitów napinanych można dojść do szybkich wniosków, że cena za metr kwadratowy powłoki sufitowej waha się pomiędzy 60, a 300 złotych. Od czego jednak zależy tak szeroka rozpiętość cen? Śledząc ofertę firm produkujących sufit napinany cennik często jest niedostępny. Mamy za to do dyspozycji formularz kontaktowy lub adres email. W formularzu należy wypełnić wszystkie wymagane pola i musimy poczekać na wycenę. Przed zapytaniem o wycenę powinniśmy wiedzieć co ma wpływ na jej wysokość. Przede wszystkim rodzaj materiału, z którego sufit będzie wykonany. Folie PCV są tańsze od tkanin poliestrowych, a powłoki z połyskiem kosztują więcej niż matowe. Do tej podstawowej wiedzy należy dodać, że ogromny wpływ na cenę ma czy chcemy zbudować sufit wielobarwny wymagający spawania różnych powłok. Następnym czynnikiem determinującym wydatek jest ilość powłok tworzących sufit i liczba ewentualnych perforacji. Na sufity wielopowłokowe musimy przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy. Producenci oferują też wspaniałe sufity z nadrukiem na których możemy umieścić dowolny motyw lub zdjęcie. To również większe koszty zakupu.

Najlepsze firmy oferujące sufity napinane są z klientem od pierwszej jego wizyty do usług serwisowania gwarancyjnego. Dlatego też jedyna wymierna wycena jest możliwa po wykonaniu pomiarów przez przedstawiciela firmy u klienta. Należy pamiętać, że za każdy dodatkowy kąt lub obrys rury jaki trzeba będzie wyciąć w powłoce zapłacimy więcej. Pamiętajmy również, że firmy chętnie godzą się na negocjacje ceny.