Bydgoska poligrafia na wysokim poziomie

Jakiś czas temu zdecydowałam się spełnić jedno ze swoich wielkich marzeń i wydać powieść, która od kilku lat leżała u mnie w szufladzie. Po przejrzeniu jej jeszcze raz stwierdziłam, że nadaje się ona do druku, może nawet zdobędzie grono zainteresowanych czytelników. Miałam jednak pewne obawy związane z wysłaniem tekstu do dużego wydawnictwa.

Profesjonalne usługi poligraficzne

profesjonalna poligrafia - BydgoszczMoje obawy związane były z faktem, iż nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z wydawnictwami. Nie wiedziałam, czy mogę się spodziewać krytyki ze strony recenzentów, jak wyglądają kwestie związane z prawami autorskimi i wynagrodzeniem, co powinnam powiedzieć na temat mojej dotychczasowej twórczości. Pomyślałam więc, że mogłabym wydać moją książkę własnym kosztem. Jako iż mieszkam w Bydgoszczy, postanowiłam znaleźć drukarnię blisko mnie. Wpisałam w wyszukiwarkę internetową: profesjonalna poligrafia – Bydgoszcz, i już po chwili odnalazłam firmę zajmującą się takimi usługami. Umówiłam się na spotkanie, na którym wykwalifikowani poligrafowie objaśnili mi wszystkie kwestie. Okazało się, że mogłam sama wybrać okładkę mojej książki, szatę graficzną, układ wewnętrzny, ilustracje, zadecydować o kształcie spisu treści, a nawet dodać dedykację, o czym zawsze marzyłam. Cały proces wydawniczy był bardzo prosty i przyjemny, pracownicy służyli mi pomocą i chętnie wszystko tłumaczyli. Już wkrótce moja książka była wydrukowana w kilkuset egzemplarzach i mogłam zająć się jej promocją.

Usługi poligraficzne skierowane są nie tylko do początkujących twórców, którzy chcieliby wydać swoje utwory na własną rękę, ale też do wszystkich drukujących zaproszenia, zawiadomienia czy artykuły. Ważne jest, by odpowiednio wybrać firmę poligraficzną. Jeśli dokonamy dobrego wyboru, na pewno będziemy zadowoleni z efektów słowa drukowanego.