Białka Narciarska i okolice dla turystyki pieszej

Jedną z wielu rzeczy, które przyciągają ludzi w góry jest możliwość długiego spacerowania. Dzięki temu nasz organizm dotlenia się i usprawnia się jego funkcjonowanie. Spacerowanie najlepiej urządzić sobie w pięknych terenach polskich gór. Jednym z nich jest okolica Białki Tatrzańskiej oferująca trasy piesze po pięknych podhalańskich terenach. Możemy przyjechać na kilkudniowy urlop i cieszyć się aktywnym wypoczynkiem.

Wędrówki piesze i trasy jakie oferuje podhalańska Białka

Białka Tatrzańska noclegiJeżeli przyjedziemy w te tereny, będziemy mogli wynająć nocleg w kwaterach agroturystycznych. Jeżeli interesują nas te okolice oraz sama Białka Tatrzańska noclegi znajdziemy bez żadnego problemu. Po zakwaterowaniu możemy wyruszyć w trasę. Wędrujemy przez okoliczne miejscowości, trzymając się szlaków turystycznych. Trasy prowadzą do Gliczarowa oraz Bukowiny Tatrzańskiej poprzez przepiękne tereny podhalańskich wsi, posiadających niepowtarzalny klimat. Wędrując tutaj możemy podziwiać górujące nad tymi wsiami Tatry oraz piękne hale na których wypasane są owce. Jeżeli wybierzemy jeden z oferowanych w Białce szlaków, będziemy wędrować przez drogi asfaltowe oraz polne. Są one mało uczęszczane i można na nich bezpiecznie przemierzać piesze kilometry. Kiedy dojdziemy do celu czekają na nas punkty gastronomiczne z pyszną kuchnią góralską, która niewątpliwie będzie smakować po wyczerpującym marszu.

Wędrówki podhalańskimi szlakami to obcowanie z przyrodą oraz kulturą tych terenów. Możemy spróbować świeżych oscypków, kupionych na hali prosto od bacy lub też zawędrować w ciekawe tereny, reprezentujące klasyczny góralski styl zabudowy. Możemy także podziwiać stada wypasanych owiec. Jeżeli kochamy wędrować, tereny górskie okolic Zakopanego świetnie się do tego nadają.