Bezpieczeństwo na drodze z odblaskiem w tle

Transport samochodowy to najpopularniejszy sposób na dojazd do wielu miejsc. Statystyczne gospodarstwo domowe posiada min. 2 samochody na swojej posesji. Ta liczba stale rośne, co przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Duża ruch na drodze powoduje zmniejszenie poziomu bezpieczeństwa, zwłaszcza w porze nocnej. 

Aby uchronić się przed licznymi stłuczkami warto zadbać o odblaski. Oto jeden z rodzajów na skuteczne oświetlenie bez użycia energii elektrycznej. 

Czym jest taśma odblaskowa? 

taśma odblaskowa konturowaTo rodzaj małych pasków pokrytych specjalną substancją. Na paskach z polietylenu wysokiej jakości znajduje się warstwa PMMA. To ona sprawia, że taśma odblaskowa konturowa odbija światło od lamp czy latarni, dając efekt blasku. Samochód staje się widoczny,a kierowca i pasażerowie mogą czuć się bezpieczni. Pasek wykonany z polietylenu jest w pełni matowy. Samochodowa taśma odblaskowa konturowa jest mikropryzmatyczna. Właściwość pryzmatu polega na odbiciu światła, co przyczynia się do zwiększenia widoczności na drodze. Wiązka odbitego światła staje się dłuższa. Samochód, który jedzie na drugim pasie widzi nasz pojazd z dość dużej odległości. 

Inne właściwości taśmy

Przyczepność taśmy odblaskowej pozwala na łatwe stosowanie jej na wielu karoseriach w samochodzie. Wytrzymała taśma odblaskowa konturowa posiada klej PSA wraz z akrylem. Właściwości kleju doskonale nadają się do klejenie tworzyw tj. aluminium czy stal. Akrylowa taśma odblaskowa konturowa dobrze przytwierdza się do podłoża z lakieru oraz malowanego proszkowo. 

Liczne taśmy z odblaskiem występują w różnych kolorach. Grubość taśmy jest zależna od indywidualnych preferencji. Samochodowa taśma odblaskowa konturowa może zapewnić nam widoczność podczas jazdy na motorze, rowerze czy hulajnodze.