Balustrady w praktyce

Balustrada jest to bardzo niedoceniany element domu, zabezpiecza on przed upadkiem, ale nie tylko, pełni też funkcję dekoracyjną mieszkania czy domu. Należy pamiętać, że źle dobrana balustrada może zaburzyć harmonię całego pomieszczenia bądź elewacji. Balustrada sprawdza się nie tylko na zewnątrz będąc elementem balkonu, jak i wewnątrz domu gdzie jest elementem schodów.

Wytrzymałe i ładne poręcze ze stali nierdzewnej

balustrada ze stali nierdzewnejJeśli chcemy zaakcentować wnętrze, nadać mu niebanalnego wyglądu mamy wiele możliwości. Jedną z nich są balustrady kute, wykonywane przez osoby trudniące się kowalstwem artystycznym. Zawód ten jest coraz rzadziej spotykany jednak bardzo pożądany, dobry fachowiec nie narzeka na brak pracy, ponieważ balustrady kute wracają do łask. Poręcze ze stali nierdzewnej wykonane są z dobrej jakości materiału, dzięki czemu będą cieszyć oko przez wiele lat, a dzięki wysokiej odporności na uszkodzenia możemy być pewni, że balustrada przetrwa dłużej niż my. Skąd ten powrót popularności balustrad kutych? W odróżnieniu od balustrady metalowej czy balustrady ze stali nierdzewnej oprócz tego, że są oporne na działanie czynników zewnętrznych i upływ czasu, to mamy spore możliwości w wyborze wzoru balustrady. Chcemy mieć balustradę z motywem roślinnym czy herbowym, nie ma problemu, dobry rzemieślnik jest w stanie wyczarować z metalu piękne motywy. Jeśli wybieramy skomplikowany wzór to powinniśmy liczyć się z tym, że nie jest to tanie rozwiązanie i na pewno bardzo czasochłonne. Balustrady kute świetnie prezentują się jako element balkonu w mieszkaniach ale też jako element balkonu i schodów w domach. Bardzo często zamawia się balustrady kute podczas renowacji starych kamienic czy też pałaców.

Potrafią się wpasować nie tylko w styl dawny ale również w styl nowoczesny. Balustrada kuta w wersji najprostszej nie będzie droga, jeśli nie potrzebujemy wielu elementów balustrady to prawie każdego stać na tą namiastkę luksusu w swoim domu. Coraz częściej spotyka się balustrady kute w blokach mieszkalnych, wyglądają bardzo ładnie, rzucają się w oczy i czarują swoim wdziękiem.