Aplikacje – ich rola w biznesie

Zgłaszają się do nas często firmy, które zainteresowane są tworzeniem aplikacji. Chociaż bardziej chodzi im o stworzenie czegoś nowego. Odpowiadam w agencji interaktywnej za zrozumienie potrzeb klienta, który do nas przychodzi i potrzebuje jakiejś dobrej aplikacji, która spełni jego oczekiwania.

Zasady działania aplikacji

aplikacje mobilne na zamówienie

Zazwyczaj kończy się na tym, że i tak taką aplikację musimy zaprojektować od nowa. Aplikacje dla firm pozwalają na uproszczenie praktycznie wszystkiego. Ostatnio nawet mieliśmy zamówienie na dość obszerną aplikację dla przedstawicieli handlowych, którzy potrzebują być w ciągłym kontakcie z firmą. Dzięki temu, że akurat mieliśmy w portfolio paru klientów, dla których robiliśmy oprogramowanie pozwalające na połączenie się nawet z telefonu komórkowego z siedzibą firmy. Aplikacje mobilne na zamówienie pozwalały więc na bardzo dużo i to głównie od klienta zależało to, jak będzie działać. Zazwyczaj wyglądało to tak, że siadaliśmy razem z klientem i omawialiśmy to, jaką ma wizję na stworzoną przez nas aplikację. Im była ona bardziej czasochłonna i wymagająca, tym bardziej musieliśmy się do niej przykładać. Aplikacje dla firm ze względu jednak na swoją popularność robią się coraz tańsze. W konkurencyjnych do naszych agencji można z powodzeniem zamówić dla siebie taką aplikację za niewielkie pieniądze. Helpdesk, dział marketingu i reklamy, czy też sprzedaż i zakupy – to tylko jedne z nielicznych obszarów, w których można mówić o tym, że prym wiodą aplikacje zaprojektowane indywidualnie.

Aplikacje dla firm mogą być zarówno w wersji mobilnej, czyli uruchamianej na telefonach komórkowych i tabletach i na komputerach. Dużą popularnością raczej cieszą się aplikacje, które działają na wszystkich dostępnych na rynku urządzeniach i chodzą przede wszystkim płynnie.