Aplikacje augmented reality na Androidy i iPhone’y

Nigdy nie byłem wielbicielem nowych technologii, ale od czasu do czasu dowiaduje się o czymś, co sprawia, że nie mogę się od tego czegoś oderwać. Czymś takim ostatnio były aplikacje typu augmented reality, związane z rzeczywistością rozszerzoną na telefonach. Jak zorientowałem się, co to takiego, to wręcz nie mogłem przestać się bawić nowymi opcjami, które miałem w zasięgu ręki.

Wyszukiwanie augmented reality na Androidach i iPhone’ach

Augmented reality android iPhoneWiele osób nie jest jeszcze pewnie zaznajomionych z tego typu aplikacjami, a to naprawdę szkoda. Bo dają one niezwykle wiele możliwości, mogą być niesamowicie edukacyjne i jednocześnie rozrywkowe. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce augmented reality android iPhone, zależnie od tego czy szukamy właśnie aplikacji na telefon z Androidem czy na klasycznego iPhone’a, by cieszyć się z nowych możliwości. Wśród nich są takie aplikacje, które pomogą w bardzo szybkim czasie nauczyć się podstaw jakiegoś obcego języka, mogą pomagać nam nauczyć się ładnie rysować, czy nawet są w stanie podawać informacje w czasie rzeczywistym o jakichś zabytkach, które akurat mijamy. Różnorodność takich opcji, które dają nam możliwość korzystania z nich w danym momencie, jest niesamowita. I dodatkowo w bardzo praktyczny sposób łączy naszą rzeczywistość z możliwościami naszych telefonów. Skoro już i tak dużo czasu spędzamy skupiając uwagę na nich, to jednocześnie możemy ten czas spędzać w sposób bardzo kreatywny i przynoszący nam samym fajne korzyści.

Aby wystarczająco dobrze zapoznać się z tzw. augmented reality, to każdy musi spróbować tego na własnej skórze i na własnym telefonie z Androidem lub iPhonie. Ja się już przekonałem i uważam, że to jedno z najfajniejszych zastosowań naszych dzisiejszych telefonów komórkowych.