Aktywność fizyczna? Postaw na skaterpark!

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna to ważna czynność i aspekt życia – nie tylko dla dorosłych, ale przede wszystkim dla nastolatków. Co krok powstają nowe projekty, które mają za zadanie wspierać w wyrabianiu prawidłowych postaw i skłonności do korzystania z aktywnego wypoczynku, opartego na sporcie oraz przebywaniu na świeżym powietrzu.

Skatepark dla młodzieży

skateparkOstatnio w mieście Kraków ruszył program w porozumieniu z skatepark, który miał na celu zachęcenie młodzieży oraz nastolatków, a także młodych dorosłych do spędzenia w ten sposób swojego wolnego czasu oraz kultywowaniu sportu jakim jest jazda na deskorolce, wrotkach czy hulajnodze, po wyznaczonych i specjalnie wybudowanych trasach ze specjalnymi elementami. Skateparki w Polsce są bardzo popularne i dostępne w wielu miastach (na przykład Opole czy wspomniany już wcześniej Kraków). Są doskonałym miejsce, gdzie młodzież może spędzać wolne chwile i oderwać się choć na trochę od ekranów komputerów czy smartphonów. Skatepark, gdzie można jeździć oraz wykonywać różne tricki na rampach, minirampach i innych przygotowanych utrudnianiach, doskonale wyrabiają kondycję oraz uczą nowych umiejętności. Są także doskonałym sposobem na pozbycie się stresu czy spędzenie czasu w otoczeniu znajomych ze szkoły, przyjaciół czy po prostu innych amatorów tego rodzaju sportów ekstremalnych. Wszędzie tam, gdzie w Polsce skatepark zostaje wybudowany – szybko zyskuje stałe grono bywalców oraz wielbicieli. Może to świadczyć tylko o jednym – są to inwestycje bardzo potrzebne i przyciągające tłumy.

Warto więc w nie inwestować, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy to każda aktywność naszych dzieci i dorastającej młodzieży, a często także po prostu nasza własna (jako zapracowanych dorosłych) jest na wagę złota i należy ją pielęgnować.

Więcej na 4emotion.pl